Matematyka dyskretna – co to takiego?

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 19 lutego 2021 roku.

Pomimo tego, że nazwa matematyka dyskretna dla większości osób, które zakończyły edukację w zakresie matematyki na szkole podstawowej i średniej, może dziwnie się kojarzyć, to jednak dla programistów czy informatyków jest ona czymś, bez czego trudno się obyć. Czym zatem dokładnie jest matematyka dyskretna i gdzie można się jej nauczyć?

Matematyka dyskretna korepetycje

Miejscem, w którym spotykamy się z takim działem matematycznym jak matematyka dyskretna https://buki.org.pl/korepetycje/matematyka-dyskretna/, są zazwyczaj studia wyższe. Określenie to obejmuje szeroki zakres działów matematyki, na który składają się m.in. teoria grafów, teoria gier, teoria liczb czy kombinatoryka, a także programowanie liniowe. To, co łączy te działy to przede wszystkim zainteresowanie badaniem struktur matematycznych o charakterze nieciągłym, skończonym lub ewentualnie przeliczalnym.

Dyskretna matematyka znajduje obecnie największe zastosowanie w szeroko pojętej informatyce. Dlatego też, jeśli wybieramy taki kierunek studiów, to warto przygotować się na lekcje z matematyki dyskretnej. Jeżeli nie mieliśmy nigdy do czynienia z zagadnieniami matematycznymi z kategorii tych dyskretnych, to dobrze jest wcześniej przyswoić sobie ich podstawy, co umożliwią np. korepetycje z matematyki dyskretnej.

Korepetycje matematyka dyskretna – od kogo warto się uczyć?

Z matematyką dyskretną spotkamy się na większości kierunków ścisłych, głównie tych związanych z informatyką, gdzie należy ona do jednych z najważniejszych przedmiotów. Bez niej trudno tworzyć czy przeprowadzać analizy algorytmów. Także na studiach związanych ze statystyką matematyka dyskretna odgrywa dużą rolę.

Szukając korepetytora z matematyki dyskretnej, warto zatem skupić się na osobach, które kończyły kierunki matematyczne, statystyczne oraz informatyczne, a także te związane z automatyką maszyn i pokrewnych. Pomimo tego, że matematyka dyskretna jest zgłębiana dopiero na wyższym poziomie edukacji, to warto się nią zainteresować, bo z pewnością jej działy należą do jednych z najciekawszych i najbardziej pasjonujących.

Wpis powstał przy współpracy z buki.org.pl

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz