Opublikowano: 28 marca 2015 roku.

Corocznie 2 kwietnia obchodzone jest na całym świecie święto mające na celu podniesienie świadomości społecznej na temat autyzmu. Jest to również dzień, który początkuje Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu. Obecnie szacuje się, że zaburzenie to występuje u co najmniej jednego na 300 dzieci w Polsce.

Światowy Dzień Świadomości AutyzmuW Polsce obchody Światowego Dnia Świadomości Autyzmu organizuje wiele instytucji, stowarzyszeń, fundacji działających na rzecz osób z autyzmem, wśród nich Fundacja SYNAPSIS. Fundacja zachęca do świętowania na kilka sposobów. Podkreśla wagę edukacji, dzielenia się wiedzą, doświadczeniem, rozpowszechniania materiałów na temat autyzmu. Zachęca także do wsparcia finansowego na diagnozę i terapią swoich podopiecznych poprzez przekazywanie 1 % podatku. Najprostszy jednak sposób na okazanie solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem, to ubranie się 2 kwietnia na niebiesko – w międzynarodowym kolorze autyzmu.

Artykuł: Czym jest Autyzm