Z tych powodów warto nauczyć się hiszpańskiego

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 12 maja 2023 roku.

Nauka nowego języka to szansa na rozwój zawodowy, jak i osobisty. Dzięki temu nie tylko ćwiczysz umysł, ale też możesz zawrzeć ciekawe znajomości, a co za tym idzie – poznać obcą kulturę oraz zwyczaje. Jednym z najciekawszych i dających szerokie perspektywy jest język hiszpański. Oto kilka powodów, dla których warto rozpocząć jego naukę.

Hiszpański to jeden z najpopularniejszych języków świata

Język hiszpański jest używany przez prawie 500 milionów ludzi na całym świecie, a do tego jest uznawany za urzędowy w 22 krajach, głównie z Ameryki Południowej i Środkowej. Najwięcej obywateli hiszpańskojęzycznych można znaleźć w Meksyku, jednak i w USA mieszka spora ich grupa – ponad 45 milionów osób.

Hiszpański to drugi, po języku angielskim, najczęściej używany język w komunikacji międzynarodowej. Jest ponadto językiem urzędowym w takich organizacjach międzynarodowych, jak ONZ czy UNESCO. Coraz więcej firm, także w Polsce, nawiązuje też współpracę z firmami, w których mówi się głównie po hiszpańsku, co zapewnia szerokie perspektywy zawodowe.

Znając hiszpański ponadto z łatwością dogadasz się podczas wakacji w hiszpańskojęzycznych krajach, jak i lepiej zrozumiesz ich kulturę oraz obyczaje. Pozwoli Ci to też na nawiązanie wielu wspaniałych znajomości.

Hiszpański jest łatwy do nauki

Choć w języku hiszpańskim znajdziemy 7 czasów, jak i czasowniki nieregularne, jest on uznawany za jeden z najprostszych do nauczenia się, w przeciwieństwie np. do polskiego. Poznanie podstaw nie powinno zabrać Ci dużo czasu, szczególnie, jeśli masz dużą motywację i korzystasz ze sprawdzonych metod. Co ważne, hiszpański to język fonetyczny, dzięki czemu słowa czyta się dokładnie tak, jak są napisane, co również ułatwia naukę.

Hiszpańskiego można nauczyć się samodzielnie, korzystając z darmowych źródeł w Internecie, aplikacji mobilnych czy podręczników. Oczywiście konieczna jest do tego samodyscyplina jak i regularność. Jeśli nie są one Twoimi mocnymi stronami, zdecyduj się na naukę w szkole językowej online, takiej jak Salut Hola. Doświadczeni lektorzy, szeroki wybór kursów to tylko niektóre z korzyści, jakie tam znajdziesz. Więcej informacji na temat oferty znajdziesz tutaj: https://salut-hola.com/zajecia-online/hiszpanski.

Hiszpański to również bogata kultura

Nauka hiszpańskiego to doskonały sposób na to, by zapoznać się z bogatą kulturą hiszpańskojęzyczną. Obejrzenie filmu czy przeczytanie książki w oryginale daje nie tylko mnóstwo satysfakcji, ale pozwala też na poznanie wielu ciekawych, nowych wyrażeń. Do tego tłumaczenia często nie oddają dokładnie tego, co autor miał na myśli, a hiszpański to w końcu język pełen emocji i ekspresji!

Warto też mieć świadomość, że hiszpańskojęzyczni artyści są bardzo popularni w Europie oraz na całym świecie – wśród nich znajdziesz wybitnych aktorów, reżyserów oraz muzyków. Piosenki po hiszpańsku są powszechnie znane i lubiane także w Polsce – umiejętność ich przetłumaczenia z pewnością pozytywnie zaskoczy Twoich znajomych!

Artykuł sponsorowany, we współpracy z salut-hola.com
Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz