Bajka o wyjątkowym smoku Płomyczku – przedstawienie pacynkowe z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu

Autor: Czytelnik Portalu Pedagogika Specjalna
Opublikowano: 19 kwietnia 2023 roku.

Pragnę podzielić się z Czytelnikami Portalu efektem realizacji pomysłu nauczycieli z mojej placówki – ze Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego – Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Niemienicach.

W ramach obchodów Światowego Dnia Autyzmu nauczyciele wspólnie z rodzicami uczniów, na podstawie książki Wiolety Piróg pt. „Wyjątkowy smok Płomyczek”, nagrali przedstawienie pacynkowe – „Bajkę o wyjątkowym smoku Płomyczku”.

Bajka ta w uniwersalny i przystępny sposób pokazuje, czym jest inność i w jaki sposób ją oswajać. Nasze przedstawienie kończy się słowami: „Każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy. Pamiętaj, że bez względu na to, jak wyglądasz, co potrafisz, a czego nie – jesteś ważny”. Powyższy materiał może inspirować do sięgania do bajek terapeutycznych oraz stanowić bazę dla innych nauczycieli do przeprowadzenia na jego podstawie zajęć warsztatowych dla uczniów, jak również dla rodziców. 

Autor: Dorota Majcher – Czytelniczka Portalu

Nauczyciel Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego – Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Niemienicach

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz