(Sekretna) księga asperdzieciaka. Poradnik dla dzieci i młodzieży z zespołem Aspergera

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 12 czerwca 2018 roku.

 

„Jesteś dokładnie tym, kim miałeś być, i taki, jaki miałeś być.

Popełniasz błędy, ale Ty sam nie jesteś błędem.

A świat już stał się lepszy – tylko dlatego, że się na nim pojawiłeś”.

Jennifer  Cook O’Toole

 

Autorka książki – Jennifer  Cook O’Toole – po usłyszeniu w wieku 34 lat diagnozy zespołu Aspergera, zaczęła tworzyć księgę zasad społecznych „neurotypowców”, które powinien znać każdy „asperdzieciak”.

I tak, poznajemy 143 zasady, do których można zawsze wracać oraz ich objaśnienia. Zasady te pomagają odnaleźć się w pełnym kodów społecznych i niezrozumiałym dla ludzi z ZA świecie. Poradnik składa się z 31 mini rozdziałów, w których autorka wyjaśnia zasady społeczne, przekładając je „z języka NT-owców na aspi”. Znajdziemy też krótkie wskazówki – przypominajki, które mogą zmieścić się na karteczce samorzylepnej, a także ćwiczenia praktyczne w formie komiksów.

Przekaz książki tchnie autentyzmem – autorka, jej mąż oraz trójka dzieci, mają bowiem zespół Aspergera. Ten swego rodzaju przewodnik, odpowiada na wiele pytań, zwłaszcza nurtujących nastolatków i młodych ludzi. Do nich też jest głównie skierowany. Dla wszystkich pracujących z osobami ze spektrum autyzmu, to okazja do lepszego zrozumienia ich sposobu myślenia i odczuwania świata.

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli

 

Artykuł zawiera linki afiliacyjne
Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz