Seks, prochy i zespół Aspergera – nowość na rynku wydawniczym

Opublikowano: 24 kwietnia 2018 roku.

„Dla osoby ze spektrum autyzmu wyróżnianie się w świecie, w którym wiele osób walczy o to, aby je zauważyć, jest często nie tylko łatwe, ale wręcz naturalne. Bądźcie z tego zadowoleni. Odmienność jest nie tylko fajna, jest wyzwalająca”

Luke Jackson

Luke Jackson po 13 latach od napisania książki Świry, dziwadła i Zespół Aspergera, ponownie pojawia się w przestrzeni literackiej  – tym razem jako 26 letni mężczyzna.

Publikacja jego autorstwa o intrygującym tytule Seks, prochy i zespół Aspergera. Przewodnik po dorosłości dla osób z zespołem Aspergera zawiera przemyślenia związane z wchodzeniem w dorosłe życie osób ze spektrum autyzmu.

Seks, prochy i zespół AspergeraJackson opowiada o wyzwaniach, jakie stają przed nastolatkami i młodymi ludźmi z zespołem Aspergera w sposób szczery i odważny, dotykając także takich kwestii, jak: depresja, alkohol, narkotyki oraz seks. Ma ogromną świadomość własnego wnętrza – uczuć i emocji.

Problemy sensoryczne, trudności w komunikacji, w tym niezrozumienie niewerbalnych sygnałów, uleganie presji otoczenia, nadmierna liczba stresorów, lęki, kryzysy psychiczne, problemy szkolne oraz zawodowe, wchodzenie w związki –  to wyzwania, które stoją przed osobami z zespołem Aspergera. Luke Jackson podpowiada, jak im sprostać, daje konkretne wskazówki oparte na doświadczeniu i własnych bogatych przeżyciach.

Książkę polecamy przede wszystkim młodym osobom z zespołem Aspergera, ich rodzicom, rodzinom, nauczycielom i terapeutom.

Publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli

Artykuł zawiera linki afiliacyjne