Światowy Dzień Świadomości Autyzmu – animacja w oparciu o książkę „Kosmita”

Opublikowano: 1 kwietnia 2021 roku.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu uczniowie oraz nauczyciele SOSW – Centrum Autyzmu i Całościowych Zaburzeń Rozwojowych w Niemienicach przygotowali wspólnie animację o autyzmie w oparciu o fragmenty książki Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel pt. Kosmita. Książkę wydała Fundacja ING Dzieciom i można ją bezpłatnie pobrać w wersji PDF TUTAJ.

Książka Kosmita opowiada o zwykłej rodzinie, w której pojawia się KTOŚ – nowy, dziwny … jakby z innej planety – dziecko z autyzmem. Kosmita zmienia życie całej rodziny pokazując jednocześnie, że życie z dzieckiem z ASD bywa dalekie od bajki, ale nigdy nie jest nudne. Przede wszystkim jednak uczy tego, co w życiu najważniejsze: miłości i szacunku do każdego człowieka. Pokazuje osobę z autyzmem, jako kogoś wyjątkowego.

Ilustracje: książka Kosmita, Roksana Jędrzejewska-Wróbel

Materiał nadesłała: Dorota Majcher – pedagog specjalny