Jak rozpoznać prawdziwą przyjaźń? Scenariusz zajęć rewalidacyjnych online

Autor: Czytelnik Portalu Pedagogika Specjalna
Opublikowano: 26 kwietnia 2021 roku.

Imię i nazwisko nauczycielaAnita Orzechowska
Rodzaj zajęćRewalidacja
Imię i nazwisko uczennicyXXX
Temat zajęćJak rozpoznać prawdziwą przyjaźń?
Data obserwacji15.04.2021 r.
Cel ogólny/terapeutyczny▪ Kształtowanie umiejętności nawiązywania trwałych relacji międzyludzkich. 
Założone cele operacyjneUczennica:
▪ rozumie postawione pytania problemowe i szuka odpowiedzi;
▪ potrafi zdefiniować słowo przyjaźń;
▪ zna pozytywne strony oraz fundamenty przyjaźni;
▪ rozumie źródła zawierania przyjaźni i czynniki jej szkodzące;
▪ rozwija potrzebę zawierania i pielęgnowania przyjaźni;
▪ swobodnie wyraża ekspresję werbalną.
Zaplanowane metody▪ oparta na słowie;
▪ oparta na obserwacji;
▪ oparta na praktycznym działaniu;
▪ elementy terapii ręki.
Wykorzystane narzędzia Filmik na yuotube, Wordwoll, prezentacja Power Point, aplikacja Classdojo.
Tok zajęć 1. Połączenie się przez Google-Meet (Classroom) z uczennicą i zaproszonymi gośćmi.
2. Powitanie uczennicy i zaproszonych gości.
3. Podanie tematu i celu zajęć.
4. Nauczyciel rozpoczyna zajęcia od:
› ćwiczeń manipulacyjnych wzmacniających rękę (palce i nadgarstek);
› alfabetu aktywności (uczennica wybiera literę alfabetu, a nauczyciel podaje aktywność do wykonania).
5. Wprowadzenie w tematykę zajęć filmikiem pt. Co to jest przyjaźń?
https://www.youtube.com/watch?v=xqBYxDbg0UQ
6. Ćwiczenie „Po co i z kim się przyjaźnimy?” (prezentacja multimedialna).
7. Ćwiczenie „Jakie uczucia towarzyszą przyjaźni?” (prezentacja multimedialna).
8. Ćwiczenie „Blaski i cienie przyjaźni” (prezentacja multimedialna).
9. Tworzenie przepisu na zdrową przyjaźń (prezentacja multimedialna).
10. Ćwiczenie „Test przyjaźni” (Wordwoll)
https://wordwall.net/pl/resource/13035166/test-przyja%c5%bani
11. Przysłowia o przyjaźni (prezentacja multimedialna).
12. Ćwiczenia rozluźniające mięśni twarzy (uczennica wykonuje polecenia nauczyciela: pokaż jak się uśmiechasz, pokaż jak się złościsz, zrób groźną minę, zrób smutną minę, zrób wesołą minę).
13. Podsumowanie zajęć – ewaluacja.
14. Podziękowanie uczennicy za udział w zajęciach.
15. Podziękowanie gościom za obecność.
Jak-rozpoznac-prawdziwa-przyjazn-Anita-Orzechowska

Pobierz prezentację

Autor: Anita Orzechowska – Czytelniczka Portalu

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz