Cudzoziemka – Rewalidacja

This topic contains 2 replies, has 2 voices, and was last updated by Avatar Alina.Z 6 miesiące, 1 tydzień temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #15628
  Avatar
  Alina.Z
  Uczestnik

  Dzień dobry,

  szukam wsparcia lub trochę nadziei, że istnieje szansa na zatrudnienie mimo, iż jestem cudzoziemką z UE. Licencjat skończyłam zagranicą specjalność pedagogika specjalna dla osób z NI. Magisterkę zrobiłam w PL kierunek Oligofrenopedagogika – rewalidacja. Nie spodziewałam się, ze kiedyś będę mieszkać za granicą a więc praktyki zdobiłam w swoim kraju w różnych placówkach. Byłam pewna siebie po tych praktykach i od razu mogłam zacząć pracę ale życie zmieniło moje plany (pozytywnie) i przeprowadziłam się do PL.
  Mam tłumaczenie wszystkich dokumentów, uznany dyplom przez MEN i nie potrzeba żadnych specjalnych zezwoleń mimo to myślę, że dla świętego spokoju będą chcieć zatrudnić Polaka. Kocham te prace, łzy mam w oczach gdy wspominam na praktyki ALE….nawet w jednym ogłoszeniu było kryterium „obywatelstwo polskie”… mimo, że nie ma żadnej ustawy, że rewalidant lub nauczyciel musi być Polakiem. Troszeczkę dyskryminacją zawiało z tego ogłoszenia.

  Może znacie kogoś kto pracuje w takiej placówce i nie jest Polakiem? Albo po prostu szukam wsparcia. Dziękuję

  #15630
  Avatar
  muffinka
  Uczestnik

  Z tego co się orientuję, pedagodzy specjalni są obecnie poszukiwani na rynku pracy. Jeśli masz wszystkie niezbędne dokumenty, to nie powinno być problemu i nie sądzę żeby dyrektorzy robili problem z Twojego pochodzenia. Próbowałaś składać dokumenty w jakiejś szkole, byłaś na rozmowie o pracę? Czy są to na razie jedynie Twoje obawy?

  #15634
  Avatar
  Alina.Z
  Uczestnik

  Jeszcze nie próbowałam tylko słyszałam od znajomych pracujących w tej dziedzinie, że może być trudno. Szukać pracę zaczynam od lata.

Musisz być zalogowany by dyskutować na forum

Comments are closed