Etat nauczyciela wspierającego.

Home Forums Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych Etat nauczyciela wspierającego.

 • Author
  Wpisy
 • #7290
  revlon
  Participant

  Witajcie. W tym roku zaczęłam pracę jako nauczyciel wspierający na pełny etat czyli 18 godzin dydaktycznych + 2 karciane. Dyrekcja powiedziała,że mam uczęszczać na wszystkie godziny lekcyjne na które chodzi uczeń do któego jestem przypisana,a jest to 26 lekcji. Do tego zostałam poproszona o prowadzenie zajęć wyrównawczych i koła co daje mi 3 dodatkowe godziny w tygodniu czyli łącznie 29 godzin. Dlatego chciałąm dowiedzieć się jak u was (nauczycieli wspierających) przedstawia się sytuacja z godzinami dydaktycznymi gdyż wiem, że nauczyciele główni pracują 18 godzin + 2 karciane, a każda godzina ponad jest nadgodziną dodaktowo płatną.

  #7292

  Do zeszłego roku organ prowadzący ustalal ilość godzin dla wspomagającego. Mój etat wynosił 25 godzin plus nadgodziny wynikające z dlugosci pobytu ucznia w szkole plus 2 karciane (zajęcia korekcyjno-kompensacyjne) plus 3 rewalidacje co lacznie wynosiło 32 godziny rygodniowo. Oczywiscie nadgodziny i rewalidacje płatna dodatkowo.Od tego roku etat specjalisty ma być ujednolicony.

  #7293
  revlon
  Participant

  Dziękuję za odpowiedź. Czy dobrze zrozumiałam, że jeśli mój etat wynosi 18 godzin to oznacza, że wszystkie godziny ponad są po prostu płatnymi nadgodzinami? (oprócz godzin karcianych)

  #7294

  Ale nauczyciel wspomagający nie jest wg mnie zaliczany do specjalistów. U mnie w szkole wspomagający pracują 18 godzin, reszta to nadgodziny. Ale wiem, że w wielu szkołach organ prowadzący ustala pensum na więcej niż 18 (bywa ze i 28).

  #7295
  revlon
  Participant

  Moje pensum to 18 godzin z tego co wiem. Dlatego pytam bo nie wiem jak mam traktować to co jest ponad, ale od dyrekcji usłyszałam, że nauczyciel ma przeciez 40godzinny tydzień pracy. Jestem w tym nowa dlatego taka zagubiona:) W każdym razie dziękuję za odpowiedzi.

  #7296

  Tak, ale te 40 godzin jest na szkolenia, przygotowanie się do zajęć, zebrania z rodzicami itd. 18 godzin,jesli takie jest pensum pedag. wspom.,to etat i wszystko co poza tym powinno być nadliczbowe. Nie ma już godzin karcianych. Z własnej woli można prowadzić kółka czy wyrównawcze, zwłaszcza mile widziane jest to w czasie robienia awansu zawodowego.
  Ogólnie mówiąc, w tym roku jest jeden wielki bałagan i widzę, że duża dowolność w interpretowaniu przepisów przez dyrektorów – niestety 🙁

  #7313
  revlon
  Participant

  Wiem, że te godziny poza 18 dyd są na inne aktywności no ale tak to u mnie wygląda i godziny karciane też mamy pomimo, że już je zlikwidowali:(

  #7315

  Revlon daj znać, jak policzą Ci ostatecznie te godziny. Myślę, że sytuacja powinna się wyjaśnić na Twoją korzyść.

 • The forum ‘Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych’ is closed to new topics and replies.

Comments are closed