jaki specjalista zaj. rewalidacji indywidualnej

Home Forums Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych jaki specjalista zaj. rewalidacji indywidualnej

 • Author
  Wpisy
 • #6711
  SofiaZofia
  Participant

  Moi drodzy;), kto powinien prowadzić zajęcia rew. rewalidacyjne dla ucznia z porażeniem mózgowym, sprawnym intelektualnie ? oczywiście mającego orzeczenie z poradni p-p o kształceniu specjalnym z wpisem rewalidacyjne zajęcia, gdzie brak zapisu przez jakiego specjalistę. Następne pytanie 😉 kto powinien prowadzić zaj. rewalidację ucznia który ma problemy z chodzeniem uczeń ma problemy z układem kostnym nie rosną nogi uczeń jest sprawny intelektualnie?. Będę wdzięczna za odpowiedź dot tych dwóch przypadków.

  #6712

  Obydwa te „przypadki” są w przedmiocie zainteresowania pedagogiki terapeutycznej (leczniczej). Ta dziedzina pedagogiki specjalnej zajmuje się osobami przewlekle chorymi i niepełnosprawnymi ruchowo. Więc jeśli iść tokiem myślenia, że rewalidację ucznia z niepełnosprawnością intelektualną powinien prowadzić oligofrenopedagog, a ucznia z niedosłuchem surdopedagog, to zajęcia z uczniami, o których Pani pisze – osoba po pedagogice terapeutycznej. Wiem też, że różnie to w różnych placówkach bywa i różne są interpretacje ze strony kuratorium.

  #6713
  SofiaZofia
  Participant

  Moim zdaniem świetny tok myślenia , powinna prowadzić osoba która skończyła rewalidację przewlekle chorych (leczniczą). Dziękiję :)))

  #6910
  fudi3
  Participant

  Zgadzam się z Muffinką.

  #7288
  MALGORZATA-80
  Participant

  Hmmm dziwne że poradnia nie określiła rodzaju zajęć rewalidacyjnych. Przeważnie piszą np: w ramach rewalidacji należy prowadzić terapię logopedyczną, psychologiczną, rehabilitację ruchową, terapię SI. Nigdy nie spotkałam się z brakiem wskazań.Przeważnie jest ich aż tyle że nie wiadomo komu godziny rewalidacji przyznać żeby nie było za dużo wszystkiego.

 • The forum ‘Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych’ is closed to new topics and replies.

Comments are closed