nauczyciel wspamagający

This topic contains 3 replies, has 3 voices, and was last updated by  Lidka 5 miesiące, 2 tygodnie temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #14292

  Korcia22
  Uczestnik

  Witam. Rozpoczynam pracę (od poniedziałku) jako nauczyciel wspomagający dziecka z niepełnosprawnością umiarkowaną w kl.1. Po wszystkich dotychczasowych spotkaniach w szkole, mam wrażenie, ze nikt nie ma pojęcia jaka jest rola nauczyciela niepomagającego. I ten fakt lekko mnie przeraża. Jak dobrze przygotować się do tej roli. Jak to wygląda od września, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami. Bedę wdzięczna za wszystkie informacje.

  #14302

  Lidka
  Uczestnik

  Rolą nauczyciela wspomagającego jest przede wszystkim wspomaganie dziecka bądź dzieci w codziennym funkcjonowaniu w szkole, w nauce, w jego integracji z rówieśnikami. Wsparcie jakie udzielamy dziecku zależy od jego niepełnosprawności i indywidualnych potrzeb. Jeśli dziecko ma umiarkowaną niepełnosprawność intelektualną będzie go obowiązywała inna podstawa programowa. Należy dokumentować pracę z nim w innym dzienniku. Wychowawca i wszyscy nauczyciele pracujący z dzieckiem muszą napisać IPET.

  #14305

  Paula24
  Uczestnik

  Na jakiej podstawie wypełniać taki dziennik ???

  #14306

  Lidka
  Uczestnik

  Zgodnie z przedmiotami jakie mają dzieci umiarkowane: zajęcia rozwijające komunikowanie się, zajęcia rozwijające kreatywność itd.

Musisz być zalogowany by dyskutować na forum

Comments are closed