nauczyciel wspomagający

Home Forums Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych nauczyciel wspomagający

 • Author
  Wpisy
 • #6717
  MartaK
  Participant

  Poszukuję nauczyciela wspomagającego dla syna, który idzie do I klasy szkoły podstawowej w Chylicach (na granicy z Konstancinem-Jeziorna).

  #6718
  Edi
  Participant

  Proszę wybaczyć, ale czy zapewnienie nauczyciela wspomagającego dla ucznia nie należy do obowiązków dyrektora szkoły?

  #6720
  MartaK
  Participant

  Tak. Należy. A co mam zrobić jak usilnie nie szuka? Kłamie, że zamieszcza ogłoszenie a nie zamieszcza? Szukam sama, bo jak znajdę to mi nie może powiedzieć, że się nie udało. Robię co mogę aby pomóc dziecku. Szkoda, że dyrektor, który zostając dyrektorek bierze na siebie obowiązek dbania o wszystkie dzieci, dba tylko o te co się dobrze uczą i ignoruje te z problemami.

  #6721
  Edi
  Participant

  Przykro to czytać. A rozważała Pani posłanie dziecka do szkoły integracyjnej albo specjalnej? Bo domyślam się, że teraz chodzi o szkołę masową.Tak sobie myślę, że skoro na starcie są takie problemy, to nawet jeśli znajdzie się nauczyciel, może być trudno o zapewnienie dziecku optymalnych warunków.

  #6722
  MartaK
  Participant

  W okolicy jest tylko jedna szkoła integracyjna. Jak poszłam na rozmowę z dyrektorem to mi powiedział, że ma 1 klasę 1 i przechodzą do niej dzieci z klasy O. Nie mieliśmy szans się dostać. W gminie są też dwie szkoły z klasami integracyjnymi. Obie przepełnione. Nasza rejonowa szkoła jest mała i przechodzą tam dzieci z klasy O, do której chodził syn. Dyrektor wspomnianej placówki integracyjnej, po zapoznaniu się z problemami syna, doradził nam, że zwykła klasa z nauczycielem wspomagającym to dla nas najlepsze rozwiązanie.

  #6725
  Edi
  Participant

  Skoro szkoły w gminie są przepełnione, to można spróbować poza gminą. Ja pracuję w szkole z oddziałami integracyjnymi i mamy też uczniów z okolicznych gmin. Uczniowie Ci mają zapewniony bezpłatny dowóz do szkoły.

  #6909
  fudi3
  Participant

  Oczywiście, że poszukiwania nauczyciela wspomagającego to obowiązek dyrektora szkoły.Jeżeli dziecko ma orzeczenie, to jest tam jasno napisane jaka pomoc mu przysługuje. Dyrektor ma obowiązek zrealizować zalecenia poradni. Rodzic natomiast ma prawo domagać się ich realizacji i ewentualnych pisemnych wyjaśnień.
  Z doświadczenia mogę powiedzieć, że tak jak pisała moja poprzedniczka, warto w takim wypadku poszukać szkoły z oddziałami integracyjnymi, nawet po za rejonem. Skoro tak dyrektor już na początku podchodzi do tematu to z pewnością edukacja dzieci z specjalnymi potrzebami edukacyjnymi nie jest w kręgu jego zainteresowań.

 • The forum ‘Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych’ is closed to new topics and replies.

Comments are closed