pierwsze zajęcia rewalidacyjne – organizacja

Strona główna Forums Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych pierwsze zajęcia rewalidacyjne – organizacja

This topic contains 2 replies, has 2 voices, and was last updated by  Paulette 8 miesiące, 1 tydzień temu.

 • Autor
  Wpisy
 • #14294

  Paulette
  Uczestnik

  Witam,
  zaczynam pracę na zajęciach rewalidacyjnych z Chłopcem z zespołem Aspergera, II kl szkoły podstawowej ogólnodostępnej. Mam IPET, po zapoznaniu się z nim utworzyłam plan zajęć ( wstępny, na podstawie zaleceń, bo dziecka jeszcze dobrze nie znam). Zastanawiam się od czego zacząć zajęcia. W związku, że są to od razu 2h po 60 min nie chcę narzucić zbytniego tempa chłopcu nie znając jego możliwości. Planuje wprowadzić wspólnie ustalone zasady, zrobić kontrakt, porozmawiać o zainteresowaniach i po prostu chyba się pobawić, żeby wejść w jakąś interakcje. Co sądzicie? proszę o pomoc – mile widziane propozycje literatury. Proszę również o informacje techniczne :
  1. Co dziecko przynosi na zajęcia, czy wystarczy zeszyt
  2. Czy dajemy dziecku do domu zadania lub zalecenia do dalszej pracy
  3. Jaką prowadzimy dokumentacje (teczka z pracami, prowadzenie librusa, teczka z dokumentami dziecka – coś jeszcze?)
  Będę wdzięczna za rzeczowe i konkretne odpowiedzi, Pozdrawiam, Paulina 😉

  #14307

  Lidka
  Uczestnik

  Jeśli chodzi o dokumentację, to u mnie jest to: dziennik zajęć rewalidacyjnych, w którym wpisuję też obserwacje ucznia, efekty pracy oraz teczka z pracami. Gromadzę też diagnozy. Prześledź wątek „rewalidacja” na tym forum, znajdziesz dużo podpowiedzi.

  U mnie dzieci zostawiają zeszyty w gabinecie. Przychodzą zazwyczaj tylko z piórnikiem. Resztę organizuję ja. Nie daję dzieciom zadań domowych, czasem zalecenia do pracy w domu, jeśli rodzic jest chętny do współpracy.

  Jeśli chodzi o początek pracy, to rzeczywiście trzeba się postarać nawiązać kontakt z dzieckiem (dobrze wcześniej jest porozmawiać z rodzicem na temat mocnych i słabych stron, poznać ulubione aktywności).

  #14311

  Paulette
  Uczestnik

  Dzięki za podpowiedź, pozdrawiam 😉

Musisz być zalogowany by dyskutować na forum

Comments are closed