Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

Home Forums Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

 • This topic has 4 replies, 4 voices, and was last updated , temu by fudi3.
 • Author
  Wpisy
 • #3020

  Już niebawem, bo 2 kwietna obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Ciekawa jestem, czy włączacie się w obchody? Jakieś pomysły?

  #3021
  Edi
  Participant

  Na stronie fundacji JiM są ciekawe pomysły. Jest mapa wydarzeń z całej Polski, do których można się przyłączyć w sobotę. Można też pobrać baner i niebieską żarówkę, żeby świecić na fb.

  #3028
  Anonymous
  Inactive

  Dobrze ze coraz więcej mówi się o problemie autyzmu, bo dzieci z tym zaburzeniem jest coraz więcej. Prężnie działają organizacje pozarządowe, a da nas – pedagogów – to też wyzwanie.

  #3029
  Edi
  Participant

  Jako szkoła dostaliśmy dzisiaj od Fundacji JiM JimBoxa z materiałami do „świecenia” 2 kwietnia (baner, plakaty, ulotki, balony, niebieska żarówka). Bardzo pomoże nam to w przeprowadzeniu sobotniej akcji. Wcześniej rejestrowaliśmy się na stronie Fundacji i zostaliśmy wybrani do setki obdarowanych JimBoxem :).

  #3039
  fudi3
  Participant

  Świetnie, że tego typu działania są podejmowane. Braki w wiadomościach na temat autyzmu wśród ludzi prowadzą do wielu niepotrzebnych przykrych komentarzy na temat zachowania osób cierpiących na autyzm. Większa świadomość społeczeństwa pomoże zmniejszyć takie reakcje i na pewno zaowocuje większą wrażliwością.

 • The forum ‘Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych’ is closed to new topics and replies.

Comments are closed