Wychowanie do życia w rodzinie

Home Forums Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych Wychowanie do życia w rodzinie

Widzisz 4 wpisów - 1 z 4 (4 wszystkich)
 • Author
  Wpisy
 • #7372
  ewkata7
  Participant

  Witajcie,
  Pomóżcie! W związku z nowym rozporządzeniem ws. przedmiotu wychowanie do życia w rodzinie,w którym jest napisane, że dla dzieci z upośledzenie w stopniu umiarkowanym i znacznym nie organizuje się zajęć wychowania do życia w rodzinie, bo uczniowie Ci realizują te tematy podczas ścieżek zapisanych w ich podstawie programowej. Moje pytanie brzmi czy uczniowie, którzy nie chodzą do szkoły specjalnej, a uczą się w klasie integracyjnej mogą uczestniczyć w zajęciach z wychowania do życia w rodzinie z klasą?
  Ja rozumiem, że w szkołach specjalnych takich zajęć się nie organizuje, ale w szkole ogólnodostępne trudno rozmawiać o takiej tematyce podczas innych zajęć.

  #7386
  Krysia
  Participant

  Ja jestem za uczestniczeniem w takich zajęciach. Uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną potrzebują bardzo edukacji seksualnej – potrzebują wiedzieć czym jest ich ciało, jak funkcjonuje organizm, jakie są role związane z płcią, jak nie pozwolić na wykorzystywanie seksualne itd. Oczywiście ta wiedza musi być podana odpowiednio. Ale potrzeby są ogromne w tym temacie, bo każdy człowiek jest istotą seksualną. Na szczęście coraz głośniej się o tym mówi.

  #7394
  ewkata7
  Participant

  Zgadzam się w 100%, że w takich zajęciach uczniowie Ci powinni uczestniczyć. Pytanie moje tylko czy w którejś ze szkół ogólnodostępnych, w której pracujecie wasi uczniowie uczestniczą w takich zajęciach, bo nowy przepis jest dla mnie nie do końca jasny.

  #7424

  Przepis przepisem, ale myślę, że uczeń na takie zajęcia z klasą powinien chodzić, ponieważ inaczej nie miałby okazji do realizowania tych treści. No chyba, że na rewalidacji.

Widzisz 4 wpisów - 1 z 4 (4 wszystkich)
 • The forum ‘Nasze rozmowy – Forum pedagogów specjalnych’ is closed to new topics and replies.

Comments are closed