21 Listopada I Ogólnopolski Dzień Wiatraczka – solidarni z chorymi na mukowiscydozę

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 29 października 2017 roku.

21 listopada 2017 po raz pierwszy w Polsce będziemy obchodzić I Ogólnopolski Dzień Wiatraczka, organizowany przez portal „Oddech życia”. Akcja będzie prowadzona w ramach kampanii społecznej „Szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę”.

Ogólnopolski Dzień Wiatraczka służy zaznajamianiu dzieci i dorosłych z mukowiscydozą, jej objawami i problemami, z jakimi każdego dnia zmagają się chore na nią dzieci.

A wszystko to w formie zabawy. Bo co jest przyjemniejszego od wspólnie spędzanych chwil? Oczywiście wspólnie spędzane chwile na twórczej i kreatywnej zabawie!

Dlatego organizatorzy zachęcają wszystkich – małych i dużych, szkoły, przedszkola i świetlice do włączenia się w akcję i wykonania wiatraczków z papieru! Efekty swojej pracy należy udokumentować zdjęciem i wysłać na adres mailowy: wspieram@dzienwiatraczka.pl lub opublikować w mediach społecznościowych z hastagami  #mukowiscydoza  #dzieńwiatraczka.

Dzień Wiatraczka przypada 21 listopada, ale organizatorzy na zdjęcia czekają już teraz. Zdjęcia publikowane będą przez cały miesiąc.

Dlaczego właśnie wiatraczek? Dlatego, że kojarzy się z wiatrem, podmuchem, oddechem – czyli tym, czego często brakuje chorym…

Wspólny czas spędzony na przygotowaniu tej papierowej ozdoby, może stać się okazją do budowania świadomości na temat mukowiscydozy w duchu akceptacji i zrozumienia.

W Polsce wciąż zbyt mało mówi się o mukowiscydozie. Znikoma wiedza społeczeństwa powoduje lęk i uprzedzenia, a sami chorzy niejednokrotnie cierpią z powodu odrzucenia i dyskryminacji. Nasza akcja wychodzi naprzeciw potrzebom chorych! Włączając się w nią, możecie pomóc zmienić na lepsze życie chorych na mukowiscydozę dzieci!

Więcej informacji o akcji na stronie internetowej http://dzienwiatraczka.pl

Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli patronuje kampanii „Szkoła przyjazna chorym na mukowiscydozę” oraz akcji I Ogólnopolski Dzień Wiatraczka.

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz