23 stycznia – Dzień bez Opakowań Foliowych

Opublikowano: 30 grudnia 2014 roku

Dzień bez Opakowań Foliowych to dobry czas, by zadbać o środowisko naturalne i ograniczyć korzystanie z foliowych reklamówek.

Stosowanie foliowych opakowań, zwłaszcza reklamówek na zakupy, w znacznym stopniu przyczynia się do degradacji naszej planety. Śmieci te potrafią rozkładać się nawet do 500 lat, uwalniając przy tym toksyczne substancje. Niektóre z sieci sklepów na świecie całkowicie zrezygnowały z foliowych toreb lub zamieniły je na torby biodegradowalne.

torba ekologiczna

Powoli ta eko- moda dociera także do Polski. Warto także zwrócić uwagę na potrzebę właściwej segregacji opakowań z tworzyw sztucznych. Poddane recyklingowi będą mogły zostać powtórnie wykorzystane do produkcji innych artykułów.

Zorganizujmy w naszych szkołach obchody Dnia bez Opakowań Foliowych – będzie to świetna okazja do kształtowania postaw proekologicznych dzieci.