„DROGA DO SUKCESU. Edukacja włączająca i efektywna terapia dzieci w spektrum autyzmu” – zapraszamy na KONFERENCJĘ

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 16 marca 2023 roku.

Zaproszenie na konferencję na temat spektrum autyzmu

Szanowni Państwo,

Fundacja SYNAPSIS zaprasza dyrektorów szkół oraz innych placówek oświatowych, nauczycieli, pedagogów i psychologów szkolnych do udziału w konferencji szkoleniowej:

„DROGA DO SUKCESU. Edukacja włączająca i efektywna terapia dzieci w spektrum autyzmu”.

Konferencja odbędzie się 27 maja 2023 r. w Centrum Dydaktycznym Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Wydarzeniem towarzyszącym będą warsztaty dotyczące skutecznego wspomagania adaptacji uczniów w spektrum autyzmu w szkole (28 maja 2023).

Podczas konferencji będziemy rozmawiać m.in. o formach, metodach i sposobach pracy dostosowanych do indywidualnych potrzeb ucznia w spektrum autyzmu, o strukturalizacji,  i o tym, jak wspierać uczniów w budowaniu relacji rówieśniczych.

Swoją profesjonalną wiedzą i doświadczeniem podzielą się:

  • Dorota Rzepczyńska – certyfikowany trener Treningu Zastępowania Agresji A. Goldsteina, pracujący z dziećmi i młodzieżą (34 lata stażu pracy), stosujący metodę kodu zachowania.
  • Iwona Skrzypczyk-Gałkowska – oligofrenopedagog, specjalista w zakresie pracy z uczniami w spektrum autyzmu, wykładowca akademicki, doradca metodyczny z 15-letnim stażem, trener TUS.
  • Karolina Dyrda – psycholożka w trakcie specjalizacji z psychoterapii dzieci i młodzieży, certyfikowana psychoterapeutka poznawczo-behawioralna Polskiego Towarzystwa Terapii Poznawczej i Behawioralnej, doktorantka w Klinice Psychiatrii Wieku Rozwojowego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.
  • Aleksandra Duszczyk – pedagożka specjalna, arteterapeutka. Od 2010 roku związana z Fundacją SYNAPSIS, członkini Zespołu Diagnostycznego Dzieci i Młodzieży oraz Zespołu Trenerów. Prowadzi indywidualne zajęcia terapeutyczne, konsultacje dla rodziców oraz szkolenia dotyczące tematyki spektrum autyzmu.
  • Renata Werpachowska – psycholog, mgr profilaktyki społecznej i resocjalizacji, coach, brainolog, ukończyła studia podyplomowe nauczycielskie i studia podyplomowe ”Porozumienie bez przemocy wg Marschalla B. Rosenberga”. Od 2021 r. przygotowuje osoby w spektrum autyzmu do roli samorzeczników.

UWAGA! Dla pierwszych 40 osób obowiązuje niższa opłata za udział w konferencji.

ZAPRASZAMY DO REJESTRACJI NA STRONIE: https://panel.fs.org.pl/form/konferencja-maj-2023

 WIĘCEJ INFORMACJI O KONFERENCJI

Patron medialny Konferencji:

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz