Opublikowano: 20 listopada 2014 roku.

25 listopada swoje święto obchodzą Pluszowe Misie – jedne z najbardziej ulubionych zabawek dzieci na całym świecie. Święto to ustanowiono w 2002 roku, w setną rocznicę powstania tej maskotki.

Teddy_Bear_CollectionW 1902 roku, podczas jednego z polowań, został postrzelony mały niedźwiadek. Historia ta wydarzyła się w Stanach Zjednoczonych, a uczestnikiem polowania był ówczesny prezydent – Teodor „Teddy” Roosvelt. Kiedy przyprowadzono przestraszone zwierzątko do prezydenta, ten kazał go uwolnić. Epizod ów przedstawił na rysunku Clifford Berryman. Jego grafika stała się dla sklepikarza Morrisa Mitchoma inspiracją do produkcji pluszowych niedźwiadków o nazwie Teddy, za specjalnym pozwoleniem prezydenta.