eduSensus Education Awards 2024: rusza 2. edycja wyjątkowego konkursu dla pasjonatów dobrej edukacji

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 22 maja 2024 roku.

9 maja, etapem przyjmowania zgłoszeń, rozpoczęła się tegoroczna edycja organizowanego przez Wydawnictwo Nowa Era konkursu eduSensus Education Awards. To niepowtarzalne wydarzenie, w trakcie którego wszyscy uczestnicy systemu oświaty – nauczyciele, dyrektorzy, rodzice -mogą docenić najbardziej kreatywnych, innowacyjnych pedagogów oraz szkolnych specjalistów aktywnie włączających do swojej pracy nowe technologie, a także szkoły tworzące przyjazne środowisko dla uczniów o zróżnicowanych potrzebach.

Za pośrednictwem konkursu organizatorzy oddają głos środowisku edukacyjnemu. Stwarzają przestrzeń dla wyróżnienia specjalistów otwartych na nowe rozwiązania i gotowych na ciągły rozwój oraz uhonorowania placówek, dla których ważna jest empatia, szukanie metod nauczania dopasowanych do różnych uczniów oraz troska o dzieci i młodzież ze specyficznymi trudnościami w nauce. Konkurs jest zatem okazją do promocji inkluzywności i edukacji włączającej.

Pierwsza edycja konkursu odbiła się szerokim echem w mediach lokalnych i ogólnopolskich. Odniosła też zaskakujący sukces frekwencyjny. Na prośbę uczestników organizatorzy wydłużyli termin nadsyłania kandydatur, ostatecznie otrzymując aż 121 inspirujących zgłoszeń. Gala wręczenia nagród w 4 kategoriach stała się zaś okazją do zaprezentowania opracowanego przez Nową Erę „Trendbooka edukacyjnego 2023/2024”, publikacji m.in. opisującej wyniki sondażu dotyczącego największych wyzwań bieżącego roku szkolnego.

Nowa kategoria indywidualna i oczekiwana zmiana

Na bazie ubiegłorocznych doświadczeń organizatorzy wprowadzili ważne zmiany. Kategorię „Szkoła równych szans” podzielono na dwie, w zależności od wielkości placówki. Wszystko po to, by należycie docenić działania na rzecz edukacji włączającej podejmowane przez szkoły o mniejszej liczbie uczniów. Nowością jest też kategoria „Wychowawca roku”, przeznaczona dla empatycznych pedagogów tworzących w swojej klasie atmosferę wzajemnego szacunku i wsparcia.

W tym roku nagrody przyznane zostaną w 5 kategoriach:

  • Logopeda roku 2024
  • Pedagog roku 2024
  • Wychowawca roku 2024
  • VR-Edu Innowator 2024
  • Szkoła równych szans 2024 (placówki do 250 uczniów) i Szkoła równych szans 2024 (placówki z ponad 250 uczniami)

Zwycięzców kategorii indywidualnych wyłoni jury merytoryczne, złożone z 10 niezależnych ekspertów – praktyków. We wszystkich kategoriach przyznane zostaną także nagrody publiczności. Otrzymają je kandydaci i placówki, którzy zbiorą najwięcej głów w plebiscycie online.

Jest o co walczyć: na wygranych, oprócz pamiątkowych statuetek, relacji w social mediach i biuletynach Nowej Ery czekają także wartościowe nagrody rzeczowe, między innymi profesjonalne multimedialne programy terapeutyczne eduSensus czy dostępy do platformy szkoleniowej z kursami dla nauczycieli.

Kto może zostać kandydatem i jak go zgłosić?

Kandydata do wyróżnienia może zgłosić dyrektor szkoły, inny nauczyciel czy specjalista, rodzic lub uczeń, ale też sam zainteresowany (przedstawiając podpisy poparcia swojej kandydatury lub udostępniając kontakt do dyrektora swojej placówki). W tym celu wystarczy wypełnić prosty formularz online dedykowany odpowiedniej kategorii umieszczony na stronie https://www.nowaera.pl/edusensus-awards, gdzie znajduje się także szczegółowy regulamin konkursu. By podnieść szanse zgłaszanego kandydata, warto włożyć odrobinę wysiłku i wyczerpująco opisać jego osiągnięcia: sukcesy uczniów (te spektakularne, ale i drobniejsze), czynniki wyróżniające go spośród innych nauczycieli czy sposób wykorzystania nowoczesnych technologii w codziennej pracy.

Wszyscy, którym nie jest obojętny stan polskiej edukacji, mają zatem nieco czasu na obserwację, czy w ich najbliższym otoczeniu są pedagodzy i szkoły zasługujący na specjalne uhonorowanie.

Dwa wydarzenia dla edukatorów w jednym: gala wręczenia nagród i merytoryczna konferencja

Weryfikacja zgłoszeń potrwa do 19 sierpnia 2024. Tego dnia ogłoszone zostaną listy nominowanych do II etapu konkursu, czyli obrad jury i głosowania online. Kiedy poznamy ich zwycięzców?

W tym roku organizatorzy zdecydowali się utrzymać wyniki konkursu w tajemnicy do ostatniej chwili. Lista laureatów zostanie ogłoszona 18 października w Warszawie podczas gali finałowej. Uroczystemu wręczeniu nagród towarzyszyć będzie certyfikowana konferencja „Edukacja włączająca w polskiej szkole. Współczesne wyzwania i perspektywy na przyszłość”. Wydarzenie będzie okazją do wysłuchania prelekcji cenionych ekspertów i wspólnej debaty. Pełną agendę wydarzenia organizatorzy przedstawią już wkrótce, natomiast już teraz warto zarezerwować sobie tę datę w kalendarzu!

Gorąco zapraszamy do udziału w konkursie. To wyjątkowa okazja, by docenić nauczycieli i placówki, którzy wspierają każdego ze swoich uczniów w realizacji jego pełnego potencjału, niezależnie od indywidualnych potrzeb, czy trudności, z którymi się zmagają. Szanse w konkursie mają szkoły i specjaliści z dużych miast, ale także Ci pracujący w mniejszych ośrodkach. Najważniejszymi kryteriami decydującymi o sukcesie są bowiem prawdziwa pasja, kreatywność, otwartość i autentyczna troska o dobro uczniów – a te można znaleźć wszędzie.

Wpis sponsorowany przy współpracy z Nowa Era
Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz