IV Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu – tak było …

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 26 kwietnia 2023 roku.

16 kwietnia po raz kolejny spotkaliśmy się w Zalesiu, żeby wziąć udział w Niebieskim Biegu Świadomości Autyzmu. Niezmiernie się cieszymy, że za każdym razem w to wydarzenie włącza się tak dużo osób. Są w naszym gronie zarówno doświadczeni biegacze, którzy wspierają nas od kilku lat, jak i amatorzy tego sportu. Trasy na Niebieskim Biegu zawsze są dostosowane do możliwości uczestników, każdy decyduje ile kilometrów pokona. Odległość drogi i czas jej przebycia ma tak naprawdę drugorzędne znaczenie, najważniejszy jest cel spotkania – solidarność z osobami w spektrum autyzmu, promowanie wiedzy o tym zaburzeniu.

IV Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu rozpoczął się o godz. 12.00, po części oficjalnej, harcerze z grupy Radosne Bratki zatańczyli piękny taniec z flagami. Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce, zawodnicy ruszyli na trasy. Wszyscy bezpiecznie pokonali wyznaczony dystans. Na biorących udział w wydarzeniu czekały miłe niespodzianki: pakiety startowe przygotowane przez naszych sponsorów, pyszne przekąski – przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Waganowicach, dla najmłodszych kącik z zabawami, tatuażami i malowaniem twarzy.

Niebieski Bieg nie odbyłby się gdyby nie pomoc życzliwych osób. Dziękujemy przede wszystkim za wsparcie finansowe Gminie Słomniki. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Słomnikach Pani Joannie Antosz oraz kierownikowi Hali Sportowej w Słomnikach Panu Tomaszowi Durbasowi za wszelką okazaną pomoc i cenne rady. Dziękujemy Nadleśnictwu Miechów za udostępnienie terenu oraz wspieranie naszych działań. Dziękujemy wszystkim licznym darczyńcom, którzy wsparli Niebieski Bieg: Ochotniczej Straży Pożarnej z Waganowic, Słomnik i Niedźwiedzia, Firmie Intersnack, Firmie Woda 24, Firmie Amplus, Firmie Kodano, T&M Detailing, Cukierni CiuCiu Artis, Niepublicznej Placówce Doskonalenia Nauczycieli Perfectus, Kołu Gospodyń Wiejskich w Waganowicach.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok 🙂

Autor: Irena Daniel

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz