IX Konferencja Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości

Opublikowano: 3 marca 2019 roku

W dniach 10-11 maja 2019 r. we Wrocławiu odbędzie się
IX KONFERENCJA
Oblicza seksualności osób niepełnosprawnych. Od dzieciństwa do dorosłości
Organizatorzy: Fundacja „Potrafię Pomóc” & dr hab. Remigiusz Kijak, prof.

Dojrzewanie, seksualność, partnerstwo czy rodzicielstwo osób z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, ze spektrum autyzmu, zespołem Aspergera, stwardnieniem rozsianym i innymi niepełnosprawnościami. O tym między innymi w czasie konferencji opowiedzą wybitni specjaliści z wieloletnią praktyką: seksuolodzy, pedagodzy, psycholodzy i terapeuci.

Z kolei udział w warsztatach nauczy jak rozmawiać o seksualności z niepełnosprawnym dzieckiem, nastolatkiem, dorosłym, jak właściwie rozpoznawać potrzeby psychoseksualne, w tym potrzebę tworzenia związku, bycia rodzicem. Zajęcia będą koncentrowały się na nauce i wypracowaniu metod wychowania seksualnego od najmłodszych lat przez osoby najbliższe osobie niepełnosprawnej – rodziców i opiekunów jak również pracowników ośrodków.

Więcej informacji tutaj

Patronat medialny