Konferencja Oblicza Seksualności Osób Niepełnosprawnych

Opublikowano: 25 marca 2018 roku

W imieniu organizatorów, serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w cyklicznej konferencji naukowej „Oblicza Seksualności Osób Niepełnosprawnych”, która odbędzie się w dniach 27 – 28 września 2018 roku w Krakowie  w gmachu Urzędu Miasta Krakowa przy Placu Wszystkich Świętych 3/4.

Zobacz plakat konferencji

Tytuł tegorocznej konferencji to „Bliskie relacje osób z niepełnosprawnością”. Dyskusja przebiegać będzie wokół tematu miłości, relacji, bliskich związków, które nieustannie motywują ludzi do utrzymywania i odna­wiania relacji z innymi.

Trzy obszary tematyczne to:

• Bliskość w związku osób z niepełnosprawnością. Osoby niepełnosprawne tworzące bliskie relacje intymne – partnerstwo. Osoby niepełnosprawne w relacjach rodzicielskich.Przeżywanie szczęścia, samoocena, jakość życia, samotność, jako odzwierciedlenie stanu więzi społecznych osób niepełnosprawnych.
  • Miłość, związek intymny, uczuciowość i seksualność. Relacje seksualne, intymność, miłość, nowe definicje związków, alternatywne style życia.
  • Bliskie relacje społeczne, osoby z niepełnosprawnością. Osoby niepełnosprawne w przestrzeni społecznej, kwestie prawne, medyczne, socjologiczne. Paradygmat prawo-ludzki – prawa osób niepełnosprawnych do uczestniczenia w relacjach. Człowiek niepełnosprawny w relacji przyjacielskiej, koleżeńskiej, w relacji z rodzeństwem.

Podczas konferencji planowane są sesje plenarne z udziałem pedagogów, seksuologów, lekarzy, pokaz filmowy wraz z panelem dyskusyjnym, panele robocze ze specjalistami oraz sesja plakatowa wraz z dyskusją.

Organizatorem konferencji jest Uniwersytet Warszawski Wydział Pedagogiczny Katedra Biomedycznych Podstaw Rozwoju i Seksuologii oraz Urząd Miasta Krakowa.

Komitet organizacyjny:

dr hab. Remigiusz Kijak, Uniwersytet Warszawski – Przewodniczący

mgr Bogdan Dąsal, Pełnomocnik Prezydenta Miasta Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych, Urząd Miasta Krakowa

Dr Sabina Pawlik, Uniwersytet Śląski – sekretarz

Dr Ewa Gawlik, Uniwersytet Śląski – sekretarz

Mgr Agnieszka Lewko, Uniwersytet Śląski – sekretarz

Mgr Iwona Spytek, Uniwersytet Śląski Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Katowicach – sekretarz

Dr hab. Anna Kowalewska, Uniwersytet Warszawski

Mgr Czesław Toboła – Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu

Mgr Paweł Głowiak, Oficyna Wydawnicza Impuls,

Wolontariusze z Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu

Studentki Uniwersytetu Warszawskiego

Studentki Uniwersytetu Śląskiego

Partnerami konferencji są Zakład Pedagogiki Specjalnej w Katowicach Uniwersytetu Śląskiego, Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Sosnowcu oraz Oficyna Wydawnicza „Impuls”.

Patronat nad konferencją objął Zespół Pedagogiki Specjalnej Komitet Nauk Pedagogicznych Polskiej Akademii Nauk oraz sekcja Andragogiki Specjalnej KNP PAN.

Opieka wydawnicza Kwartalnik Niepełnosprawność i Rehabilitacja.

Patronat medialny Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli.

Zachęcamy do odwiedzenia Krakowa i wzięcia udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Zapraszamy do pobrania Formularza zgłoszeniowego (kliknij).

Szczegółowe informacje o konferencji znajdą Państwo na stronie  internetowej:  niepelnosprawnoscirehabilitacja.com/konferencje

Organizatorzy:

UW UM Kraków