Konkurs fotograficzny dla uczniów z niepełnosprawnością „Uroki naszej okolicy”

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 1 marca 2018 roku.

Zespół Szkół im. Brata Alojzego Kosiby w Wieliczce serdecznie zaprasza do udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu fotograficznego „Uroki naszej okolicy”. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów klas siódmych oraz gimnazjalistów posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność intelektualną.

Cele konkursu:

  • zachęcanie młodzieży do aktywnego spędzania wolnego czasu,
  • rozwijanie poczucia przynależności do środowiska lokalnego,
  • docenianie przez młodzież walorów turystycznych okolic, w których mieszkają,
  • kształtowanie umiejętności pracy zespołowej i współdziałania w grupie.

Organizatorzy proszą o przesyłanie prac do 20 kwietnia 2018 roku.

Regulamin konkursu

Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową poświęconą konkursowi.

A oto podsumowanie zeszłorocznej edycji Konkursu

Czym jest dla uczniów udział w imprezie podsumowującej konkurs, wie każdy nauczyciel. Radość ze zdobycia nagrody, czasem niedosyt lub trochę zazdrości – słowem emocje.

Nie wszyscy uczestnicy naszego konkursu to uczniowie o dużej sprawności manualnej. Dla nich możliwość robienia zdjęć, oglądania ich, czy też prezentowania, jest rodzajem fototerapii. To także pretekst do wyjścia ze szkoły, celem poznania ciekawych miejsc w okolicy.

Jako organizatorzy, zdajemy sobie sprawę z bardzo dużej roli, jaką odgrywa nauczyciel – opiekun, w przygotowaniu pracy z uczniami. Naszym uczniom musimy pomóc, choćby przez udzielenie wskazówek, czy też w redagowaniu części opisowej. Takie działania integrują nastolatków i pedagoga. Podczas imprez kończących kolejne edycje konkursu zawsze widać było wiele pozytywnych emocji, które łączyły uczestników i ich opiekunów. To one dają radość organizatorom z wykonywanej pracy. Zorganizowanie trzeciej edycji konkursu „Uroki naszej okolicy”, świadczy o ciągłym zainteresowaniu imprezą. Dyrekcja Zespołu Szkół im. Brata Alojzego Kosiby, placówki kształcącej dzieci i młodzież z niepełnosprawnością intelektualną, oraz wspaniali i profesjonalni jurorzy, bardzo długo skupiają się nad oceną nadesłanych prac, a sponsorzy nagród doceniają autorów albumów. Tak będzie i tym razem.

Autor: Krystyna Kluska

Patronat medialny: Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli
Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz