Konkurs na eko-piosenkę „Festiwal Baterii”

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 29 marca 2015 roku.

Wiecie jak postępować ze zużytymi bateriami, a świat zanieczyszczony toksycznymi substancjami budzi Wasz sprzeciw? Wyraźcie to wokalnie za pomocą piosenki! Weźcie udział w konkursie „Festiwal Baterii” przygotowanym z myślą o ukrytych talentach muzycznych i nagrajcie fantastyczny ekoteledysk. Gwiazdą Festiwalu, która zaśpiewa z laureatami konkursu będzie Paulina Przybysz.

logo-festiwal-baterii

Pierwszego marca ruszył konkurs „Festiwal Baterii” skierowany do uczniów szkół podstawowych (klasy V-VI) oraz gimnazjów. Warunkiem wzięcia udziału w Festiwalu jest wytypowanie zespołu liczącego od 10 do 20 uczniów z danej szkoły, który pod kierunkiem opiekuna – nauczyciela danej placówki oświatowej – przygotuje tekst piosenki zachęcającej do prawidłowego postępowania ze zużytymi bateriami.

Zgłoszone przez uczestników teksty zostaną poddane ocenie jury, a następnie internautów, którzy w głosowaniu internetowym wybiorą jeden zwycięski utwór. A będzie o co walczyć! Najlepszy zespół podczas czterodniowych warsztatów, w profesjonalnym, mobilnym studio, nagra piosenkę, na podstawie której przygotowany zostanie teledysk. Wcześniej uczestnicy warsztatów będą mogli poćwiczyć wokalnie, aby bez względu na swoje umiejętności muzyczne, wziąć udział w projekcie.

W teledysku z Pauliną Przybysz

Fanów Pauliny Przybysz ucieszy zapewne informacja, iż wokalistka będzie ambasadorką,
a zarazem główną gwiazdą projektu, która zaśpiewa we wspólnym teledysku z laureatami konkursu. Artystka, znana również jako Lil’Sista i Pinnawela, występowała między innymi w takich zespołach jak Sistars oraz RitaPax, ponadto jest laureatką wielu liczących się konkursów m.in. MTV Music Awards. Linia melodyczna utworu konkursowego powstanie przy współpracy z doświadczonymi muzykami. Nagrana piosenka oraz teledysk emitowane będą w stacjach radiowych i TV.

Muzyczne ekoinspiracje

„Festiwal Baterii” jest okazją do wypróbowania swoich wokalnych umiejętności, jak również niesie ze sobą wyraźne, ekologiczne przesłanie skierowane do wszystkich użytkowników baterii. Bezprzewodowe źródła energii są niezwykle popularne, lecz mogą zawierać toksyczne substancje. Wyrzucane w niewłaściwy sposób (np. do kosza na śmieci) stwarzają poważne zagrożenie dla środowiska naturalnego, od którego zależy również życie i zdrowie człowieka.

Organizatorem Festiwalu jest firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego S.A. Projekt uzyskał dofinansowanie ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 30 kwietnia 2015 r. Premiera finałowej piosenki już w czerwcu na antenie telewizji 4FunTV!

Więcej informacji na temat projektu www.festiwalbaterii.pl

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz