Lęk u dzieci. Poradnik z ćwiczeniami – recenzja książki

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 4 listopada 2017 roku.

Lęk u dzieci, jak i u dorosłych jest naturalną częścią egzystencji ludzi. Wszyscy doświadczamy go na poszczególnych etapach życia. Inny lęk przeżywają niemowlęta (np. lęk przed rozłąką z matką), inny kilkuletnie dzieci (np. strach przed ciemnością), inny nastolatki (nieśmiałość, wstydliwość). Psychologowie twierdzą, że jest to normalny element rozwoju człowieka. Czasem jednak strach dochodzi do momentu, kiedy zaczyna stanowić dla dziecka i jego rodziny poważny problem.

Autorzy książki Lęk u dzieci. Poradnik z ćwiczeniami proponują praktyczny program do samodzielnego wykorzystania w domu, w którym rodzice uczą siebie, a następnie swoje dzieci technik radzenia sobie z lękiem i panowania nad strachem. Podpowiadają także, jak rozwijać u dzieci kompetencje społeczne – tak kluczowe w życiu każdego człowieka.

Lęk u dzieci Poradnik z ćwiczeniami

Czytelnicy poznają w przystępny i zrozumiały sposób różne rodzaje i istotę lęków dziecięcych. A co najważniejsze, poznają też strategie kontrolowania tych lęków.

Publikacja ma formę przewodnika, każdy rozdział zawiera trzy rodzaje zadań do wykonania:

– zadania dla rodziców

– zadania do przepracowania z dzieckiem

– praktyczne zadania dla dziecka.

Autorami książki są: Ronald M. Rapee, Ann Wignall, Susan H. Spence, Vanessa Cobham. Heidi Lyneham; publikacja ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz