Między Dźwiękami – wydarzenie z okazji Światowego Dnia Muzyki i Ogólnopolskiego Dnia Osób z Afazją Rozwojową

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 26 września 2023 roku.

W imieniu Organizatorów zapraszamy na wyjątkowe wydarzenie „Między Dźwiękami” z okazji Światowego Dnia Muzyki i Ogólnopolskiego Dnia Osób z Afazją Rozwojową. Koncert odbędzie się 2 października 2023 r. o godzinie 14:00 w Inkubatorze Sektorów Kreatywnych, Al. Wojska Polskiego 90, Sala kinowa w Szczecinie.

To projekt terapeutyczny dla osób z autyzmem, afazją rozwojową i pokrewnymi zaburzeniami, zwłaszcza dzieci w wieku przedszkolnym. Projekt koncentruje się na wykorzystaniu różnych form muzycznych do muzykoterapii i aktywizacji społecznej osób z afazją rozwojową i autyzmem, ukazując przestrzeń pomiędzy dźwiękami jako wspólną dla różnych grup. Dźwięk jest fundamentalną częścią naszego życia, wpływa na percepcję otaczającego nas świata. Muzyka jest narzędziem leczniczym i wyrazem emocji, obecna w codziennym życiu.

Planowany koncert będzie zawierał komunikaty alternatywne w języku AAC PIC, ułatwiające komunikację osób z autyzmem. To unikatowe podejście umożliwi uczestnikom spełnianie potrzeb komunikacji oraz doświadczanie samorealizacji w tworzeniu projektu artystycznego. Dołączcie do naszego artystycznego świętowania i wsparcia dla osób z afazją rozwojową i autyzmem, by razem doświadczyć niezapomnianej przestrzeni między dźwiękami. Więcej informacji na stronie www.atomyautyzm.com.pl. Wstęp wolny, prosimy o przybycie nie wcześniej niż 5 minut przed koncertem.

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie ATOMY (Stowarzyszenie na Rzecz Wsparcia Osób z Autyzmem i Pokrewnymi Zaburzeniami Psychicznymi) w ramach projektu finansowanego przez Fundusz Inicjatyw Obywatelskich w ramach projektu Mikrodotacje Lokalne Przedsięwzięcia FIO w Województwie Zachodniopomorskim 2021-2023.

Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli patronem medialnym Projektu

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz