mTalent – nowoczesne rozwiązania dla dzieci ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 16 września 2018 roku.

Dziś chyba bezcelowe jest pytanie nauczyciela lub terapeuty, czy korzysta z technologii w swojej pracy. Dziś pyta się raczej „Z jakich technologii i programów korzystasz?”

Anna Stankiewicz, nauczyciel edukacji wczesnoszkolnej, pedagog specjalny, logopeda, konsultant merytoryczny

 

 

Nowością na rynku rozwiązań edukacyjno-terapeutycznych są nowoczesne zestawy mTalent, które zostały zaprojektowane w celu wspomagania współczesnych specjalistów i nauczycieli w pracy z dziećmi ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

Produkty z serii mTalent to gotowe narzędzia diagnostyczno-terapeutyczne, zawierające tysiące interaktywnych ćwiczeń, które w swojej pracy z dziećmi i młodzieżą wykorzystać mogą terapeuci, w tym logopedzi i terapeuci pedagogiczni oraz nauczyciele. Ćwiczenia te sukcesywnie i z łatwością mogą zostać włączone w program zajęć dydaktyczno-wyrównawczych, rewalidacyjnych, logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych. Poziom trudności w większości materiału dostosowany jest do dzieci w wieku przedszkolnym i młodszym wieku szkolnym, choć produkty zawierają również materiały dla uczniów starszych.

Jako uzupełnienie multimediów, do każdego produktu dołączone są przydatne nauczycielom i terapeutom materiały tradycyjne, w tym podręczniki metodyczne, szczegółowe instrukcje, gotowe scenariusze zajęć (np. logopedycznych zajęć grupowych), karty pracy oraz inne pomoce dydaktyczne. Wszystkie ćwiczenia w serii mTalent zostały zaprojektowane zgodnie z wytycznymi na temat dostępności dla osób z niepełnosprawnościami.

Warto zaznaczyć, że oferowany materiał terapeutyczny nie jest zamknięty, dzięki czemu można go dostosowywać indywidualnie do potrzeb każdego dziecka, a liczba zasobów każdej serii programów stale się powiększa. Wszystkie dodawane materiały oferowane są bezpłatnie, a użytkownicy programów mTalent informowani są o pojawieniu się nowych elementów. Dodatkowo, nauczyciele i terapeuci mogą nawet tworzyć własne interaktywne materiały edukacyjne, dzięki bezpłatnemu i łatwemu w obsłudze narzędziu eKreda.

Dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii oraz współpracy z doświadczonymi i uznanymi nauczycielami i terapeutami, rozwiązania mTalent są praktyczne, sprawdzone, skuteczne i kompleksowe, a przy tym korzystanie z nich jest łatwe i wygodne, ponieważ do ich obsługi nie jest wymagane żadne specjalistyczne wyposażenie lub oprogramowanie. Zasoby multimedialne są wykonane w technologii HTML5, co daje klientom gwarancję korzystania z nich przez wiele, wiele lat.[1]

Praca z oferowanymi zasobami możliwa jest zarówno online jak i bez dostępu do Internetu, a do ich obsługi wystarczy jedynie komputer lub urządzenie przenośne, np. tablet. Dzięki temu rozwiązanie mTalent może być szeroko wykorzystywane niezależnie od miejsca i czasu.

Od teraz nowoczesna pomoc psychologiczno-pedagogiczna jest prosta i skuteczna – ma sprzymierzeńca w mTalent!

W edukacji i terapii nie ma już chyba „nowoczesnych technologii”. Jest współczesność. A te technologie do niej dawno już należą.

Anna Grzegory, dyrektor poradni psychologiczno-pedagogicznej, logopeda, nauczyciel, trener edukacyjny, autor publikacji, konsultant merytoryczny

 

W przypadku jakichkolwiek pytań związanych z programami mTalent, od poniedziałku do piątku, swoją pomocą służą pracownicy działu wsparcia technicznego z firmy Learnetic.

Między innymi na stronie internetowej sklepu dostępne są ćwiczenia w wersji demonstracyjnej z poszczególnych kategorii, które pozwalają bezpłatnie zapoznać się z serią mTalent oraz poznać charakterystykę przykładowych ćwiczeń.

Produkty z serii mTalent można nabyć w sklepie internetowym Arante.pl


[1] Większość dostępnych obecnie na rynku produktów multimedialnych wspierających terapeutów i nauczycieli jest wykonana w technologii Flash, która, zgodnie z zapowiedzią producenta tej technologii, przestanie być wspierania już w 2020 roku. Zob.: http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2017/30/adobe-oglasza-koniec-flasha-usmierci-go-do-2020-roku.aspx

 

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz