Podsumowanie IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 6 grudnia 2015 roku.

20151206PS-226 listopada w sali widowiskowej Zespołu Szkół nr 14 odbyło się uroczyste zakończenie
IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu.

Organizatorzy podsumowali działania realizowane w ramach tegorocznej akcji oraz wręczyli nagrody zwycięskim zespołom. Młodzież zobaczyła edukacyjny film i teledysk, wystąpiły też dziecięce zespoły muzyczne i formacje taneczne.

W tym roku akcja została przeprowadzona w nieco zmienionej formule. Wszystkim zależało
na jak najbardziej praktycznym wymiarze działań. Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów mieli  możliwość wzięcia udziału w wyjątkowo docenianej przez nich Grze miejskiej ale też stanęli też przed dodatkowym wyzwaniem. Ich zadaniem było zorganizowanie w swoich lokalnych społecznościach kampanii promującej zbiórkę elektroodpadów poprzez bezpłatną usługę „Elektrośmeciarka”. Organizatorzy wsparli młodzież emisją specjalnie przygotowanego spotu. Od 20 października przez dwa tygodnie w większości autobusów we Wrocławiu można było obejrzeć krótki i humorystyczny filmik o tym, co można zrobić z elektrośmieciami aby mieć pewność, że trafią do przetworzenia.  Dzięki akcji oraz ogromnemu zaangażowaniu i kreatywności młodzieży udało się zebrać i oddać do recyklingu blisko 5 ton elektrośmieci!

Najwięcej elektroodpadów, aż 785 kg udało się przekazać do recyklingu dzięki działaniom zespołów ze Szkoły Podstawowej nr 68 i zajęli oni pierwsze miejsce w konkursie „zbiórkowym”. Miejsce drugie zajęła Szkoła Podstawowa nr 50 zbierając 714 kg elektrośmieci a trzecie Szkoła Podstawowa nr 8
z wynikiem 300 kg.

W Grze Miejskiej wzięło udział aż 41 zespołów z 24 szkół podstawowych i 17 gimnazjów, łącznie ponad 500 osób. W tym roku zwycięzcy otrzymali wyjątkowo atrakcyjne nagrody –m.in. sprzęt elektroniczny (boom boxy, wieże Hi-Fi, drukarki, aparaty fotograficzne, odtwarzacze multimedialne). Przewidziano także książki dla każdego z uczestników.

Laureaci Gry miejskiej IV Wrocławskich Dni Elektrorecyklingu:

Szkoły Podstawowe:

I miejsce Szkoła Podstawowa nr 50, zespół pod opieką Iwony Bodył

II miejsce Szkoła Podstawowa nr 82, zespół pod opieką Beaty Kowal

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 47, zespół pod opieką Anny Pająk

20151206PS-3

Gimnazja:

I miejsce Gimnazjum nr 5, zespół pod opieką Iwony Dzięcioł

II miejsce Gimnazjum nr 34, zespół pod opieką Jerzego Zakrzewskiego

III miejsce Gimnazjum nr 9, zespół pod opieką Ludwiki Jagodzińskiej

Patronat Honorowy nad akcją objął już tradycyjnie Prezydent Wrocławia, Pan Rafał Dutkiewicz. Organizatorem jest firma Biosystem Elektrorecykling Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego
i Elektronicznego S.A. a współorganizatorami Wydział Środowiska i Rolnictwa UM oraz Centrum Kulturalne Dzieci i Młodzieży we Wrocławiu.

20151206PS-4

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz