Recycling i upcycling w arteterapii osób ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi – Projekt Erasmus+ „Sky is the limit – SENART”

Opublikowano: 16 czerwca 2022 roku.

Nauczyciele z Turcji, Portugalii, Chorwacji, Rumunii i Polski wspólnie poszukują i uczą się metod arteterapii z uczniami ze SPE w ramach projektu Erasmus+ „Sky is the limit – SENART”. Materiał przedstawia działania w ramach piątego spotkania uczenie się/nauczanie (5th LTT) w Zespole Szkół Nr 16 w Białymstoku, gdzie tematem przewodnim były działania bazujące na recyklingu i upcyklingu w arteterapii. Uczestnicy spotkania poznali i doświadczyli technik pracy z wykorzystaniem materiałów z odzysku. Zrealizowano warsztaty: drugie życie bawełnianej torby, eko-dywany, „Bal u Króla” – kostiumy i rekwizyty z recyclingu, bransoletki i gwiazdy – plecionka z gazet, portrety i miasta z tektury, breloki z korka ozdobionego techniką decoupage. Zrealizowane działania wdrażane są w arteterapii osób ze SPE w szkole goszczącej oraz w szkołach partnerskich, gdzie cieszą się zainteresowaniem i pozytywnym odzewem ze strony uczniów, nauczycieli, rodziców i opiekunów.

Zapraszamy do czytania artykułu.

Recycling-i-upcycling-w-arteterapii-Sky-is-the-limit-ErasmusJ-Zalewska-Coldron

Materiał nadesłała: Joanna Zalewska-Coldron – Czytelniczka Portalu