Ruszają konsultacje społeczne w sprawie opracowania koncepcji organizacji edukacji uczniów niepełnosprawnych

Opublikowano: 13 lutego 2015 roku.

Ministerstwo Edukacji Narodowej zaprasza rodziców, nauczycieli, pracowników poradni psychologiczno-pedagogicznych, przedstawicieli organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży niepełnosprawnej i inne podmioty do konsultacji w sprawie nowej koncepcji edukacji uczniów niepełnosprawnych.

Celem tych konsultacji jest poznanie potrzeb, opinii i pomysłów na temat efektywnej edukacji uczniów z niepełnosprawnością.

Konsultacje publiczne prowadzone będą od lutego do kwietnia 2015 r. w formie badań społecznych, warsztatów i konferencji. Szczegółowy harmonogram znajdą Państwo na stronie ministerstwa.

W dyskusji można wziąć udział m.in. wypełniając ankietę internetową, dostępną na stronie internetowej ministerstwa www.men.gov.pl od 20 lutego do 23 marca 2015 r.