UWAGA SŁUCHOWA PRO – rewolucyjny sprzęt do prowadzenia terapii uwagi słuchowej metodą prof. Alfreda Tomatisa

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 14 lutego 2019 roku.

Zaburzenia uwagi słuchowej są w dzisiejszych czasach dość powszechnie spotykanym problemem. Niełatwo o prawidłową diagnozę czy terapię tego rodzaju zaburzeń. A przecież to właśnie odpowiednio przygotowane programy diagnostyczne oraz terapeutyczne w znacznym stopniu przyczyniają się do skutecznego ich leczenia. Przełomowa i innowacyjna metoda Alfreda Tomatisa to obecnie jedna z najbardziej znanych technik terapii uwagi słuchowej stosowana z powodzeniem na całym świecie. Prof. Alfred Tomatis francuski otolaryngolog i foniatra stworzył dyscyplinę naukową zwaną Audio-Psycho-Fonologią, która opisuje współzależności pomiędzy uchem, formowaniem głosu, ciałem i umysłem. Na podstawie jego wieloletnich badań powstała metoda służąca do treningów uwagi słuchowej.

Innowacyjnym sprzętem do prowadzenia terapii uwagi słuchowej metodą prof. Alferda Tomatisa jest Uwaga Słuchowa PRO – zestaw opracowany przez Jozefa Vervoorta – wieloletniego ucznia, przyjaciela oraz spadkobiercę dorobku naukowego prof. Tomatisa. Zestaw Uwaga Słuchowa PRO to nowoczesne, multimedialne narzędzie przygotowane z myślą o terapeutach, logopedach, nauczycielach szkół, przedszkoli i języków obcych.

System jest dostępny w dwóch wariantach: TERAPIA oraz TERAPIA+DIAGNOZA. Pierwszy przygotowany został do przeprowadzania samej terapii. Zatem sprawdzi się w szkołach i przedszkolach oraz w nauczaniu języków obcych. Drugi zestaw służy jednocześnie do diagnozy i terapii, więc stanowić może element wyposażenia gabinetów terapeutycznych czy logopedycznych.

Czym dokładnie jest Uwaga Słuchowa PRO? Jest to sprzęt medyczny, wraz z zestawem 344 programów terapeutycznych, które stanowią gotowe narzędzie do pracy dla początkującego terapeuty lub też doskonałą bazę do tworzenia własnych programów przez bardziej doświadczonych terapeutów. Dodatkową opcją jest terapia głosem matki, której można używać oprócz standardowego nagrania, co jest bardzo ważnym i niezmiernie skutecznym elementem wykorzystywanym w terapii. Za pomocą sprzętu Uwaga Słuchowa Pro można prowadzić cztery niezależne terapie jednocześnie.

Zestaw do terapii składa się z: laptopa, elektronicznego ucha, 4 słuchawek powietrzno-kostnych, mikrofonu pulpitowego, aplikacji terapeuty, instrukcji instalacji, listwy przeciwprzepięciowej, umowy licencyjnej na czas nieokreślony, telefonicznej asysty instalacji. Wersja TERAPIA+DIAGNOZA zawiera dodatkowo moduł diagnostyczny – profesjonalny audiometr medyczny – (skalibrowany zgodnie z parametrami metody audio-psycho-fonologii).

Uwaga Słuchowa PRO to sprzęt cyfrowy z 24-bitowym próbkowaniem, co oferuje jeszcze więcej możliwości przetwarzania dźwięku. Tak wysokie standardy stanowią absolutną przewagę nad rozwiązaniami analogowymi i ich skuteczność w terapii została udowodniona oraz zaakceptowana już przez prof. Tomatisa. Jej zastosowanie gwarantuje uzyskanie terapii o wysokiej jakości i zwiększonej skuteczności.

Warto też zaznaczyć, że całość opatrzona jest specjalistycznym certyfikatem medycznym i spełnia wymagania Dyrektywy Europejskiej dotyczącej Wyrobów Medycznych 93/42/EWG. Szczegółowe informacje na temat sprzętu znaleźć można na stronie uwaga-sluchowa.pl

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz