V Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu – relacja

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 22 kwietnia 2024 roku.

,,Solidarność musi iść przed walką (…) co to znaczy solidarność? Solidarność to znaczy sposób bytowania w jedności, w uszanowaniu wszystkich różnic, wszystkich odmienności, jakie pomiędzy ludźmi zachodzą (…)” Jan Paweł II

14 kwietnia bieżącego roku po raz kolejny spotkaliśmy się na Zalesiu, żeby wziąć udział w V Niebieskim Biegu Świadomości Autyzmu. Niezmiernie nam miło, że każdego roku przybywa osób, które chcą włączyć się w tę inicjatywę. Są w naszym gronie zarówno doświadczeni biegacze, którzy wspierają nas od kilku lat, jak i amatorzy tego sportu. Trasy zawsze są dostosowane do możliwości uczestników, każdy może wybrać ile kilometrów pokona. Nie liczy się czas ani dystans, w tym biegu nie ma wygranych i przegranych, najważniejsza jest świadomość, po co się gromadzimy w niedzielne kwietniowe południe. Celem Niebieskiego Biegu jest wyrażenie solidarności z osobami w spektrum autyzmu oraz wsparcia dla ich rodzin i najbliższych. 

V Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu rozpoczął się o godz. 12.00. Po części oficjalnej, harcerze
z grupy Radosne Bratki zatańczyli piękny taniec ze wstążkami. Po krótkiej, ale intensywnej rozgrzewce, zawodnicy ruszyli na trasy. Nad bezpieczeństwem biegaczy czuwali Strażacy OSP oraz zespół ratownictwa medycznego. Na biorących udział w wydarzeniu czekały miłe niespodzianki: pakiety startowe, pyszne przekąski – przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Waganowicach, dla najmłodszych kącik z zabawami.

Niebieski Bieg nie odbyłby się, gdyby nie pomoc życzliwych osób. Dziękujemy przede wszystkim za wsparcie finansowe Panu Burmistrzowi Gminy Słomniki Pawłowi Knaflowi. Bardzo serdecznie dziękujemy Pani Dyrektor Miejsko-Gminnego Centrum Kultury w Słomnikach Pani Joannie Antosz oraz kierownikowi Hali Sportowej w Słomnikach Panu Tomaszowi Durbasowi za wszelką okazaną pomoc i cenne rady. Dziękujemy Nadleśnictwu Miechów za udostępnienie terenu oraz wspieranie naszych działań. Dziękujemy wszystkim licznym darczyńcom, którzy wsparli Niebieski Bieg: Ochotniczej Straży Pożarnej z Waganowic, Słomnik i Niedźwiedzia, Firmie Intersnack, Firmie Woda 24, Firmie Amplus, Firmie Kodano, Firmie Almus, Placówce Doskonalenia Nauczycieli Perfectus, Pedagogice Specjalnej – portalowi dla nauczycieli, Kołu Gospodyń Wiejskich w Waganowicach. Dziękujemy także prywatnym darczyńcom, m.in. Pani Annie Leginowicz, Państwu Ewie i Piotrowi Płonczyńskim, Katarzynie Binkiewicz, Joannie Lenartowicz-Studziżbie, Małgorzacie Rudy, Darii Poniatowskiej-Daniek, Dariuszowi Kościelniakowi.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy za rok :).

Organizatorzy Stowarzyszenie Razem dla Waganowic oraz Zespół Szkół z Oddziałami Integracyjnymi i Specjalnymi im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

Fotografie Organizatora

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz