Zapraszamy na Niebieski Bieg Świadomości Autyzmu

Opublikowano: 24 marca 2022 roku.

Serdecznie zapraszamy Państwa do udziału w Niebieskim Biegu Świadomości Autyzmu, który odbędzie się 24.04.2022 r. na terenie kompleksu leśnego Goszcza-Polanowice (ok. 20 km na północ od Krakowa).

Bieg jest imprezą towarzyską, nie ma elementu rywalizacji, zwycięzcą jest więc każdy, kto pokona dystans. Każdy uczestnik otrzyma pamiątkowy medal. Główną ideą jest wyrażenie solidarności z osobami z zaburzeniami ze spektrum autyzmu.

1. Organizator:

Stowarzyszenie Razem dla Waganowic działające przy Zespole Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

2. Współorganizator:

Zespół Szkół im. Stanisława Wyspiańskiego w Waganowicach

3. Partnerzy biegu:

Gmina Słomniki, Centrum Kultury w Słomnikach, Lasy Państwowe – Miechów, Niepubliczna Placówka Doskonalenia Nauczycieli PERFECTUS, Woda24

4. Patronat medialny:

Telewizja Kraków, „Głos Słomnik”, Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli

5. Patronat honorowy:

Burmistrz Gminy Słomniki

6. Cel:

1. Rozpowszechnianie wiedzy na temat autyzmu
  2. Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych
  3. Popularyzacja biegania jako formy rekreacji fizycznej
  4. Propagowanie zdrowego trybu życia oraz aktywności fizycznej
  5. Integracja środowiska lokalnego
  6. Promocja leśnych terenów Gminy Iwanowice oraz Gminy Słomniki

7. Termin i miejsce:

24 kwietnia 2022 r. godzina 12:00 start biegu na 8 km; 12:05 start marszobiegu rodzinnego na 4 km. Bieg odbywa się na terenie kompleksu leśnego Goszcza-Polanowice; start/meta umiejscowione są w punkcie edukacyjnym na polanie św. Mikołaja (dojazd od strony Zalesia).

8. Trasy:

Trasa biegu to pętla ok. 8 km leśnych ścieżek w tym ok. 2 km utwardzonych. Trasa marszobiegu to pętla o długości ok. 4 km (2 km pokrywają się trasą biegu głównego). Przebieg tras będzie oznaczony przez Organizatorów niebieską taśmą oraz kilometrówkami. Dla osób ze specjalnymi potrzebami oraz małych dzieci przewidziano trasę specjalną ok. 1 km.

Pobierz regulamin