Logopedia może być przygodą – multimedialne ćwiczenia logopedyczne

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 29 lutego 2016 roku.

logopedia3d-450x270Coraz częściej w gabinetach logopedycznych można zauważyć, że zainteresowanie ćwiczeniami multimedialnymi szczególnie podczas terapii mocno rośnie nie tylko u terapeutów ale przede wszystkim u dzieci.

Eduterapeutica Logopedia oferuje bogaty multimedialny program terapeutyczny dla wszelkich rodzajów wad wymowy. Jest trwałym i praktycznym narzędziem pracy terapeutów. Jednocześnie jest dostosowany do zdolności percepcyjnych dzieci. Atrakcyjna forma graficzna, połączona z animacją oraz dźwiękiem, potrafi dziecko skutecznie zaskakiwać, zachęcając je do pokonywania kolejnych poziomów w procesie językowego samodoskonalenia.

Program terapeutyczny jest prosty w obsłudze, w związku z czym nawet dzieci przedszkolne mogą z niego korzystać w sposób samodzielny. lineEduterapeutica wyróżnia się również nowatorskimi funkcjami, obejmuje terapię kappacyzmu i gammacyzmu oraz terapię jąkania opartą na wymawianiu dźwięków o właściwym poziomie natężenia i długości, a także na regulowaniu faz oddychania poprzez wywoływanie reakcji w odpowiedzi na obrazy pojawiające się na monitorze. W zestawie, poza programem, dołączone są autorskie pomoce dydaktyczne oraz wydrukowane karty pracy do kopiowania.

Eduterapeutica została przygotowana w oparciu o wieloletnie doświadczenie w zakresie rozwoju programów edukacyjnych wydawnictwa pwn.pl a także dzięki zaangażowaniu w jego opracowanie najlepszych specjalistów: pedagogów i terapeutów. Program otrzymał rekomendację Polskiego Związku Logopedów.

Z programem można się zapoznać bezpłatnie pobierając jego 30 dniową wersję demonstracyjną. Pobierz program: http://www.eisystem.pl/produkt/logopedia/

Zachęcamy również do zapoznania się z przykładowymi kartami pracy (pobierz).

Karty_pracy_wszystkie_618px

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Comments are closed