Najlepsze akcesoria dla nauczycieli: Jak wybrać dodatkowe sprzęty do laptopa

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 3 lipca 2023 roku.

Laptop to dziś zwykle obowiązkowy element wyposażenia każdego nauczyciela. Warto jednak wiedzieć, że poza komputerem przenośnym jest wiele innych urządzeń, które wpływają na jakość pracy i produktywność. Jakie dodatkowe akcesoria do laptopa warto wybrać?

Bon na laptop dla nauczyciela nowe dofinansowanie rządowe 

Pod koniec czerwca 2023 roku poznaliśmy szczegóły dotyczące bon na laptopa dla nauczycieli. Bon o wartości 2500 złotych pozwoli też na zakup sprzętu tańszego lub droższego – w tym drugim wypadku niezbędna będzie dopłata. W przypadku laptopa o cenie niższej niż 2500 złotych, nadwyżka przepadnie. Możesz jednak przeznaczyć ją na kupno dodatkowych akcesoriów podnoszących jakość pracy. 

Niezbędne akcesoria do laptopa dla nauczycieli

Choć możliwe jest korzystanie z samego laptopa, dodatkowe akcesoria podnoszą wygodę pracy i jej szybkość. Zamiast używania panelu dotykowego warto wyposażyć się w wygodną myszkę. Przedział cenowy to od kilkunastu złotych (podstawowe modele) do kilkuset (zaawansowane myszki dla graczy, do obróbki grafiki, itp.). Warto jednak dobrać myszkę do własnych preferencji – kształtu i wielkości dłoni, potrzebnej liczby klawiszy czy nawet wyglądu sprzętu. Możesz też wybrać myszkę bezprzewodową (jest wygodna, działa z dala także od komputera) lub z kablem (jest nieco szybsza i bardziej precyzyjna, nie trzeba wymieniać baterii).

Kolejnym przydatnym dodatkiem jest klawiatura. Dlaczego warto ją kupić, skoro laptop ma wbudowane klawisze? Jest kilka powodów. Przede wszystkim dokupując zewnętrzną klawiaturę możemy ją dopasować do swoich preferencji. Wśród wielu modeli klawiatur znajdziesz idealne akcesoria do pisania (np. bardzo precyzyjne i szybkie klawiatury mechaniczne) czy wygodne klawiatury bezprzewodowe. Czasami wbudowana klawiatura laptopa nieco się nagrzewa podczas pracy. Taka niedogodność zniknie, jeśli podłączysz dodatkowy sprzęt. Także w tym przypadku można wybrać klawiaturę bezprzewodową lub z kablem.

Jakie peryferia komputerowe przydadzą się nauczycielowi?

Używając laptopa do pracy, nauczyciel może zadbać o swoją wygodę. Z pewnością odczujesz poprawę komfortu, gdy wyposażysz się w dodatkowy monitor. Większa powierzchnia robocza to możliwość wyświetlenia na ekranie dużej liczby czytelnych treści. Wtedy na wyświetlaczu laptopa możesz zobaczyć dodatkowe informacje. Praca z wykorzystaniem dwóch ekranów oznacza większą produktywność i wygodę. Nie musisz już przełączać się między kartami, by zobaczyć różne informacje. Dodatkowo duży monitor pozwoli w komfortowych warunkach obejrzeć po pracy film lub ulubiony serial.

Ciężko też wyobrazić sobie dziś pracę nauczyciela bez drukarki. Jeśli nie chcesz tracić czasu na drukowanie w szkole, wybierz funkcjonalne urządzenie. Dzięki funkcji skanera możesz łatwo przenosić dokumenty do pamięci komputera. Warto wybrać drukarkę z Wi-Fi – wtedy możesz wysyłać do niej pliki także ze smartfona, a na biurku będzie znacznie mniej kabli. Zwolennicy przenoszenia danych w formie cyfrowej powinni natomiast wyposażyć się w pojemny, szybki i bezpieczny dysk zewnętrzny SSD.

Artykuł sponsorowany we współpracy z komputronik.pl

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz