Obóz językowy? Czy to odpowiednia propozycja dla Ciebie?

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 20 marca 2024 roku.

W dzisiejszym świecie niezwykle ważne jest posługiwanie się przynajmniej jednym językiem obcym, a najlepiej kilkoma. Co więcej, powinno się to odbywać na poziomie, który pozwala na swobodną rozmowę. Jak możesz wzmocnić proces nauki języka obcego?

Zacznij od wybrania szkoły językowej

Zanim zaczniesz uczęszczać na lekcje z języka obcego, w pierwszej kolejności musisz poszukać odpowiedniej szkoły, która będzie je oferowała. Zastanów się, czy potrzebujesz lekcji na poziomie podstawowym, średniozaawansowanym czy zaawansowanym.

Dodatkowo zwróć uwagę, że niektóre szkoły, np. https://salut-hola.com/, oferują zajęcia zarówno indywidualne, jak i w małych grupach, a to oznacza, że będziesz mógł je dopasować do swoich preferencji. Samotne zajęcia z nauczycielem dadzą Ci pewność, że skupia on swoją uwagę tylko na Tobie, za to w grupie masz możliwość osłuchania się z różną wymową i akcentem.

Kolejnym elementem, który powinieneś wziąć pod uwagę, wybierając szkołę językową, będzie to, jakich zagadnień chcesz się uczyć. Czy mają to być zagadnienia dotyczące codziennego życia, czy może specjalistyczne – dotyczące konkretnej branży, w której chcesz pracować?

Szkoła językowa czy obóz?

Nauka języka obcego może się odbywać różnymi metodami, dlatego ważne jest, abyś znalazł odpowiednią dla siebie. Z jednej strony możesz skorzystać z zajęć, oferowanych przez szkoły językowe, ale przeglądając różne propozycje, trafisz również na obozy językowe np.: https://salut-hola.com/obozy-i-polkolonie/obozy-wakacyjne-francja-hiszpania/.

W tym pierwszym przypadku lekcje odbywają się w wyznaczone dni i godziny, w czasie których będziesz pracował na podstawie podręczników i rozmów z nauczycielem, albo z innymi uczestnikami kursu, jeśli wybierzesz wariant grupowy. Takie szkolenia proponowane są zazwyczaj przez kilka miesięcy, a niejednokrotnie zakończone są specjalnym egzaminem.

Jeżeli mowa o obozach językowych, to trwają one zazwyczaj kilkanaście dni, w czasie których zakwaterowany możesz być u rodziny, która udostępnia swój dom. Dzięki temu, przez całą dobę masz możliwość osłuchiwania się z danym językiem obcym, a co więcej, takie rozwiązanie będzie wymuszało na Tobie konieczność prowadzenia rozmowy.

Dla kogo obóz językowy?

Zastanawiasz się, czy obóz językowy będzie odpowiednim rozwiązaniem w Twoim przypadku? Przeglądając różne oferty, trafisz zarówno na takie, które przygotowane są dla osób, posługujących się językiem obcym na poziomie średniozaawansowanym i zaawansowanym, jak i dla takich, które dopiero są początkujące.

Jeśli zdecydujesz się na tego typu wyjazd, możesz być pewny, że w dużej mierze będzie się on opierał na sytuacjach, które będą stymulowały mówienie. Dlatego nad taką propozycją powinieneś zastanowić się nie tylko wówczas, gdy dopiero zaczynasz przygodę z nauką języka obcego i chcesz ją odbyć w naturalnych warunkach, ale również wtedy, gdy znasz wiele słów i rozumiesz gramatykę, ale jednocześnie czujesz blokadę przed mówieniem.

Artykuł sponsorowany we współpracy z salut-hola.com

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz