Konkurs Recytatorski Słowem Malowane – Wandy Opowieści

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 12 kwietnia 2018 roku.

Zespół Szkół Specjalnych w Opolu serdecznie zaprasza do udziału w IV edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Słowem Malowane.

Tegoroczna edycja Konkursu nosi nazwę SŁOWEM MALOWANE – WANDY OPOWIEŚCI na cześć zmarłej w 2017 wspaniałej pisarki i poetki – Wandy Chotomskiej.

Konkurs odbędzie się 24 kwietnia 2018 roku w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu filia nr 3, al. Przyjaźni 12.

Udział w Konkursie wezmą uczniowie z niepełnosprawnością intelektualną z placówek województwa opolskiego (z Brzegu, Namysłowa, Kup, Kędzierzyna-Koźla, Grodkowa, Kluczborka, Kadłuba, Głogówka oraz uczniowie z Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu).

W tym roku organizatorzy przygotowali zmiany w regulaminie – kategorie epatów edukacyjnych zastąpione zostały kategoriami wiekowymi:

  •  7-11 lat
  • 12-15 lat
  • 16-19 lat
  • 20-24 lata.

Każdy uczestnik Konkursu otrzyma nagrodę oraz dyplom.

Skład JURY:

  • Małgorzata Sołtys – wicedyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu (przewodnicząca)
  • Elżbieta Partyka z Młodzieżowej Biblioteki Publicznej w Opolu
  • Jadwiga Szramiak –  starszy wizytator Opolskiego Kuratorium Oświaty
  •  Katarzyna Zawadzka  dziennikarka Radia Opole

Jakie jest największe wyzwanie dla JURY konkursu?

 „Doskonale wiem ile wysiłku, uczestnicy wkładają w przygotowanie do występu. Zawsze towarzyszy mi obawa, że być może krzywdzę któregoś z nich, bo to czego dokonał jest porównywalne z udziałem w Igrzyskach Olimpijskich. Niestety, nie znam ich  osobiście, ale wiem ile barier, lęków i własnych słabości uczestnicy muszą pokonać, aby wystąpić na scenie przed liczną publicznością. Słucham i przyglądam się wszystkim występom w wielkim skupieniu mając nadzieję, że wieloletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną i intuicja oligofrenopedagoga pomogą mi dokonać właściwego wyboru”.

Małgorzata Sołtys – przewodnicząca JURY

Czym organizatorzy zaskoczą w tym roku?

W tym roku warto obejrzeć przedstawienie Szkolnego Zespołu Teatralnego Zespołu Szkół Specjalnych w Opolu, w którym – oprócz uczniów – wezmą udział nauczyciele. Między recytacjami uczestników, na gości czekają energetyczne przerywniki taneczne i ruchowe. Zwieńczeniem imprezy będzie wspólna zabawa, która na razie pozostaje niespodzianką.

Więcej informacji o Konkursie:

slowem.malowane@onet.pl

WANDY OPOWIEŚCI 2018

 

Patron Medialny Konkursu

 

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz