Poznajcie Julkę i Szpulkę – bohaterki książek detektywistycznych dla dzieci

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 18 lipca 2023 roku.

Julka i Szpulka to bohaterki wyjątkowych, aktywizujących książek detektywistycznych dla dzieci powyżej 4. roku życia. To książki nie tylko do czytania. Można w nich rysować, odpowiadać na pytania i wybierać tropy, a wszystko po to, aby dzieci mogły wraz z bohaterami przeprowadzić śledztwo i samodzielnie rozwiązać zagadkę. To książki także o emocjach, które są punktem wyjścia do pozytywnego działania – nauki rozwiązywania problemów oraz podejmowania prób radzenia sobie z trudnymi emocjami.

Książki są napisane przystępnym dla małych dzieci językiem, a duża czcionka ułatwia samodzielne czytanie. Do słuchania i czytania zachęcają piękne, radosne ilustracje. Książki zawierają nalepki i dodatkowe zadania aktywizujące małego czytelnika. Uczą koncentracji uwagi i logicznego myślenia – dziecko samodzielnie wybiera tropy i uczestniczy w śledztwie.

Do wyboru mamy dwie części książek, dostępne są również obie w pakiecie.

„Sprawa zaginięcia Lulu”

Lulu, ukochana lalka Julki zniknęła. Dziewczynce jest smutno. Nie wie, co zrobić. Czuje się bezradna i wzbiera w niej złość. Jest wściekła. Tupie nogą w podłogę, aż robi się w niej dziura. Ciemna, niemal czarna. Okazuje się, że tam ktoś jest. Ktoś, kto pomoże Julce przeprowadzić śledztwo, by odkryć, co stało się z lalką.

„Kościochrupek”

Głośny i dziwny dźwięk budzi Julkę. Dziewczynka jest przekonana, że straszą ją duchy i kościotrupy. Pomimo lęku i niewyspania, postanawia wraz ze swoim kłębkiem nerwów Szpulką przeprowadzić śledztwo i odkryć prawdę. Podczas rozplątywania tej upiornej zagadki, Mali Detektywi poznają różne oblicza strachu. Dowiedzą się także, że to, co wydaje się przerażające, wcale takim nie jest. 

Młodzi czytelnicy mogą także poznawać przygody Julki i Szpulki za pośrednictwem eBooka i FunBooka, czyli książki multimedialnej – połączenia ebooka, audiobooka i interaktywnych aktywności w jednym.

Książki otrzymały Nagrodę Główną w XXI Konkursie Świat Przyjazny Dziecku, a “Kościochrupek” zajął I miejsce w konkursie “Literacka Nagroda Motyli”.

Autorką książek jest Maja Strzałkowska, ilustratorem Daniel Włodarski.

Artykuł zawiera linki afiliacyjne
Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz