Studia podyplomowe z zakresu pedagogiki specjalnej

Autor: Pedagogika Specjalna - portal dla nauczycieli
Opublikowano: 10 października 2023 roku.

Pedagogika specjalna to dziedzina, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Wymaga jednak odpowiedniego przygotowania i kwalifikacji. Praca z dziećmi z niepełnosprawnościami wymaga specjalistycznej wiedzy oraz umiejętności wdrożenia jej w praktyce. Jednym ze sposobów na nabycie powyższych kwalifikacji są studia podyplomowe, które stają się coraz bardziej popularne.

Ze względu na uwarunkowania prawne oraz fakt, że w polskim systemie edukacji pojawia się coraz więcej dzieci np. ze spektrum autyzmu liczba etatów dla pedagogów specjalnych będzie się stale zwiększać – daje to gwarancję stabilnych warunków zatrudnienia, ale także elastyczność.

W tym artykule przyjrzymy się, co oferują takie studia, jak wygląda proces rekrutacji oraz jakie są standardy zatrudnienia nauczycieli specjalistów.

Czym jest Pedagogika Specjalna?

Definicja Pedagogiki Specjalnej

Pedagogika specjalna to specjalistyczna dziedzina pedagogiki, która koncentruje się na teorii i praktyce edukacji osób z różnymi dysfunkcjami. Zajmuje się opieką, kształceniem i terapią między innymi osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi, sensorycznymi czy spektrum autyzmu.

Pedagogika specjalna to nie tylko nauka, ale przede wszystkim misja.

Obszar działania Pedagogiki Specjalnej

Pedagogika specjalna obejmuje wiele dziedzin, w tym terapię wychowawczą, profilaktykę, diagnozę i terapię pedagogiczną, a także edukację integracyjną i włączającą. To właśnie ta wszechstronność sprawia, że pedagogika specjalna jest tak ważna i potrzebna w naszym społeczeństwie.

Dlaczego Studia Podyplomowe z Pedagogiki Specjalnej?

Studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej to idealna droga dla tych, którzy chcą zdobyć kwalifikacje do pracy jako pedagog specjalny. Takie studia oferują nie tylko teoretyczną wiedzę na temat pedagogiki specjalnej, ale również praktyczne umiejętności, które są niezbędne do pracy w tej dziedzinie.

Instytut Rozwoju Edukacji – Ekspert w dziedzinie Edukacji Specjalnej

Instytut Rozwoju Edukacji to miejsce, które jest ekspertem w dziedzinie edukacji specjalnej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu Instytut oferuje studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej, które są dostosowane do najnowszych trendów i potrzeb rynku pracy.

Wyróżnia nas fakt, że 100% naszych wykładowców to praktycy w swoich branżach, którzy kreują trendy w branży a nie się do nich dopasowują.

Instytut Rozwoju Edukacji to też idealne przygotowanie do codziennej pracy. Nikt z nas nie chce stresować się na myśl, że nie poradzi sobie w codziennych obowiązkach. Dlatego kładziemy bardzo duży nacisk na przygotowanie do wymagań danego stanowiska.

Oferta Edukacyjna Instytutu Rozwoju Edukacji

Oferta edukacyjna Instytutu Rozwoju Edukacji zawiera tylko topowe kierunki, które dają tylko poszukiwane kwalifikacje na rynku pracy. Oferta obejmuje studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej, które są skierowane do nauczycieli, pedagogów, psychologów, logopedów, terapeutów, pracowników oświaty i opieki społecznej, a także do wszystkich tych, którzy są zainteresowani pracą z osobami z niepełnosprawnościami.

Bardzo często mamy przyjemność prowadzić także zajęcia dla rodziców dzieci ze spektrum, czy też z innymi niepełnosprawnościami.

Kwalifikacje Pedagoga Specjalnego

Aby zostać pedagogiem specjalnym, musisz ukończyć studia magisterskie na kierunku pedagogika specjalna lub studia magisterskie z pedagogiki oraz podyplomowe z obszaru pedagogiki specjalnej.

Możliwości Zatrudnienia

Po ukończeniu studiów podyplomowych z pedagogiki specjalnej, masz możliwość podjęcia pracy w różnych placówkach edukacyjnych – od przedszkoli, poprzez szkoły podstawowe, szkoły średnie, aż po szkoły specjalne i ośrodki rewalidacyjne.

Podsumowanie

Studia podyplomowe z pedagogiki specjalnej to doskonała droga do zdobycia kwalifikacji jako pedagog specjalny. Dzięki nim możesz zdobyć nie tylko teoretyczną wiedzę, ale również praktyczne umiejętności, które są niezbędne do pracy w tej dziedzinie. Instytut Rozwoju Edukacji oferuje takie studia, które są dostosowane do najnowszych trendów i potrzeb rynku pracy. Proces rekrutacji jest prosty i przejrzysty, a standardy zatrudnienia są ściśle określone i regulowane przez prawo.

Pamiętaj, że pedagogika specjalna to nie tylko nauka, ale przede wszystkim misja. Jest to dziedzina, która wymaga zaangażowania, empatii i pasji. Ale satysfakcja, jaką daje praca z osobami z niepełnosprawnościami, jest nie do opisania. Jeżeli czujesz, że to jest Twoja droga – nie wahaj się i zacznij swoją przygodę z pedagogiką specjalną już dziś!

Artykuł sponsorowany przy współpracy ire-studia.edu.pl
Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz