Scenariusz Zabawy Mikołajkowej

Autor: Czytelnik Portalu Pedagogika Specjalna
Opublikowano: 15 listopada 2015 roku.

Scenariusz Zabawy MikołajkowejData: 06.XII.2013

Uczestnicy: wszyscy uczniowie SOSW

Czas trwania: 120 minut

Temat: Mikołajkowe spotkanie z Mikołajem

CELE:

– doskonalenie umiejętności wykonywania zadań zleconych;

– rozwijanie sprawności manualnej;

– wytworzenie radosnej atmosfery;

– rozwijanie sprawności ruchowej;

– rozwijanie umiejętności współdziałania w grupie poprzez wspólne wykonywanie zadań.

METODY PRACY:

Słowna;

Oglądowa;

Praktycznego działania.

FORMY PRACY:

Indywidualna;

Grupowa.

ŚRODKI DYDAKTYCZNE:

– świąteczne ozdoby z papieru, materiału; szary papier; klej; nożyczki; taśmy; kokardy; gwiazdy z brystolu; zapakowane w szary papier  kartony; świąteczne skarpety do dekoracji; komin z materiału; sanki; ciastka; podkład muzyczny.

PRZEBIEG ZAJĘĆ:

  1. Powitanie.
  2. Omówienie celu spotkania.
  3. Przyniesienie koperty z zadaniami od Świętego Mikołaja.
  4. Przeczytanie i wykonanie zadań od Świętego Mikołaja:

 

KLASA IV SP

Kochane Dzieci,

Słyszałem, że bardzo lubicie robić niespodzianki swoim bliskim. W fabryce zabawek św. Mikołaja elfy mają dużo pracy. Przez przypadek pod Waszą choinką znalazły się prezenty zapakowane tylko w szary papier. Dzieci,  które czekają na te prezenty pewnie nie ucieszyłyby się z tak nieciekawie wyglądających paczek. Proszę Was o pomoc. Spróbujcie udekorować pudła kolorowymi świątecznymi ozdobami. Użyjcie kleju, nożyczek, taśmy. Nie zapomnijcie o zawiązaniu pięknych kokard. Pamiętajcie, że na sali są moi specjalni wysłannicy, którzy będą Wam służyć pomocą.

Wierzę, że świetnie poradzicie sobie z tym zadaniem. Pięknie udekorowane paczki połóżcie pod Waszą choinką. Wkrótce elfy przekażą je dzieciom, które je sobie wymarzyły. Dziękuję i pozdrawiam.

Św. Mikołaj

 

Klasa V SP

Kochane Dzieci

Wiem, że prace z papieru to dla Was prosta sprawa. Słyszałem, że nie ma większych od Was mistrzów w robieniu papierowego łańcucha. Popatrzcie na Waszą choinkę – nie jest jeszcze w pełni udekorowana. Spróbujcie zrobić jak najdłuższy kolorowy  łańcuch. Udekorujcie nim choinkę. Miło będzie posiedzieć obok takiej ślicznej choinki. Do zobaczenia .

Św. Mikołaj

 

Klasa III b Zawodowa

Kochani,

 W mojej fabryce zabawek wszyscy dobrze wiedzą, że największe talenty plastyczne można znaleźć w Waszej szkole. Jestem ciekaw, czy poradzicie sobie z wykonaniem gwiazdek na choinkę. W tym trudnym zadaniu pomogą Wam p. Helenka i pomocnicy Św. Mikołaja. Gwiazdki zawieście na Waszej choince. Wierzę w magiczną moc Waszych pracowitych rączek. Dobrej zabawy.

Pozdrawiam.

Św. Mikołaj

 

Klasa III a SPDP

Kochani,

W każdym domu , w tym świątecznym okresie znaleźć można piękne duże skarpety albo buty, w których ja – Św. Mikołaj mogę zostawić dla grzecznych dzieci słodycze i zabawki. Coś mi się wydaje, że u Was brakuje tych świątecznych elementów. Pokażcie mi, że udekorowanie świątecznych skarpet to dla Was żaden problem. Macie do dyspozycji wiele kolorowych ozdób. Otwórzcie swoją wyobraźnię. Znajdźcie odpowiednie miejsce, w którym mogą Wasze dzieła zawisnąć. W razie potrzeby proście o pomoc moich specjalnych wysłanników. Pozdrawiam serdecznie.

Święty Mikołaj

 

Klasa I GIMNAZJUM

Kochani,

Każde dziecko, małe czy duże wie, że nic tak nie ułatwia Św. Mikołajowi pracy jak duży, szeroki komin. Wiem, że w Waszej szkole jest taki komin. Słyszałem również, że w tym roku szkolnym w I klasie gimnazjum rozpoczęli naukę bardzo wysportowani chłopcy. Chciałbym sprawdzić czy w przyszłości będę mógł skorzystać z waszej sportowej zwinności. Spróbujcie wrzucić jak najwięcej prezentów do komina. Wiem, że zadanie nie jest takie proste. Liczę na Wasz spryt. Życzę dobrej zabawy.

Św. Mikołaj

 

Klasa II GIMNAZJUM i Klasa III d SPDP

Kochani,

Co ma zrobić Św. Mikołaj gdy czas umyka, a do dostarczenia ostatnich prezentów jeszcze daleka droga? Poddać się, załamać – przecież nie zdążę…  Nie! … wtedy warto przypomnieć sobie o przyjaciołach, którzy z pewnością pospieszą z pomocą. Pomyślałem od razu o Was. Jesteście szybcy, wysportowani – pokażcie, że w wyścigu zaprzęgów pokonacie niejeden sportowy rekord.

Trzymam za Was kciuki. Pozdrawiam serdecznie.

Św. Mikołaj.

 

Klasa III c SPDP

Kochani,

Tylko ja jeden wiem, jak ciężko przeciskać się przez kominy Waszych domów. Ciężko zwłaszcza wtedy, gdy podczas  każdej wizyty w dziecięcym pokoju trzeba spróbować pysznych ciasteczek i gorącej czekolady… ech jak wtedy ciężko…

Kto zastąpi mnie, gdy utknę w wąskim kominie? Wiem, że i ten problem pomogą mi rozwiązać uczniowie Waszej szkoły. Niech każdy uczeń Waszej klasy wykona ślizg do komina,  a wtedy okaże się kto z Was może pomóc Mikołajowi w tej ciężkiej pracy.

Trzymam kciuki. Pozdrawiam.

Św. Mikołaj

 

Klasa VI SP

Kochane dzieci,

Św. Mikołaj uwielbia dobrą muzykę i śpiew. Nic tak nie uspokaja skołatanej duszy jak, ukochana piosenka w dobrym profesjonalnym wykonaniu. Mam takie marzenie, żebyście zaśpiewali dla mnie  moją ulubioną piosenkę „Mikołaju na Ciebie czekamy”

Pozdrawiam serdecznie.

Św. Mikołaj

 

Klasa I b SPDP

Kochani,

Wiem, że w Waszej klasie talentów nie brakuje.  Zróbcie wszystkim  wkoło muzyczny prezent i zaśpiewajcie śliczną piosenkę „Ding dong spadł już śnieg”. Zaproście wszystkich do wspólnego śpiewania. Pamiętajcie, że aby sprawić radość innym wystarczy podzielić się czymś dobrym. Podzielcie się śpiewem.

Do zobaczenia.

Święty Mikołaj.

 

Klasa I a SPDP

Kochani,

Kiedy mam zły humor, jest mi smutno, że może nie zdążę dostarczyć na czas wszystkich prezentów – wtedy włączam sobie płytę z mikołajkowymi piosenkami. Zaśpiewajcie najgłośniej i najpiękniej jak umiecie piosenkę „Kochany Panie Mikołaju”.  Chciałbym ją bardzo usłyszeć. Kto wie, może już wkrótce Was odwiedzę.

Pozdrawiam serdecznie.

Św. Mikołaj.

 

Klasa II SPDP

Kochani,

każdy wie, że nic tak nie dodaje energii jak słodkie ciasteczka i gorąca czekolada. Przede mną jeszcze wiele ciężkiej pracy, a sił coraz mniej. Mam takie wielkie marzenie: przygotujcie mi słodką niespodziankę. Wiem, że dla Was to żaden problem. O Waszym talencie kulinarnym jest głośno w świecie. Św. Mikołaj ma ogromny apetyt – pamiętajcie o tym. Pozdrawiam serdecznie. Św. Mikołaj

  1. Powitanie świętego Mikołaja.
  2. Rozdanie paczek.
  3. Wspólna zabawa.
  4. Pożegnanie Mikołaja.

 

Autor: Małgorzata Brzezińska

Bookmark the permalink.

Zbliżające się szkolenia online w naszej akredytowanej placówce doskonalenia nauczycieli:

Dodaj komentarz