Medytacje dla dzieci

Opublikowano: 28 lutego 2017 roku.

Czym jest medytacja?

Można powiedzieć, że medytacja to sposób na odnalezienie spokojnego miejsca w sobie. Poprzez medytację można nauczyć się koncentrować swoje myśli w jednym punkcie, dzięki czemu stają się one uporządkowane i twórcze.

Co daje medytacja?

Techniki medytacyjne dla dzieci pomagają w koncentracji uwagi, lepszym zapamiętywaniu i relaksowaniu się po całym dniu aktywności. Wynikiem praktyk medytacyjnych u dzieci powinna być większa samoświadomość, wiara w siebie i swoje możliwości.

Medytacja w szkole

Medytacja w szkole może zapewnić spokojną, harmonijną atmosferę, która jest tak ważna w procesie edukacji dzieci. Medytacje można wprowadzić do szkół bez specjalnych nakładów finansowych. Wystarczy życzliwe nastawienie nauczycieli, którzy będą zaczynać lub kończyć lekcję kilkoma minutami poświęconymi na wyciszenie.

Poniżej dwie medytacje dla dzieci prowadzone przez Elżbietę Krzyżaniak-Smolińską – autorkę bajki „Tęczowy duszek”.

Autor: Elżbieta Krzyżaniak-Smolińska

Materiał nadesłany przez Czytelniczkę portalu Pedagogika Specjalna – portal dla nauczycieli