Terapia ręki – wspomaganie pisania i umiejętności motorycznych – nowy kurs online

Opublikowano: 18 listopada 2018 roku.

Na naszej platformie e-learningowej jest dostępny nowy kurs doskonalący Terapia ręki – wspomaganie pisania i umiejętności motorycznych.

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do nauczycieli przedszkoli, nauczycieli pracujących z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych, nauczycieli wspierających, terapeutów pedagogicznych, rodziców dzieci z problemami w zakresie małej i dużej motoryki.

Celem kursu jest przedstawienie Programu Terapii Ręki, jako zbioru określonych oddziaływań diagnostyczno – terapeutycznych, który za pomocą odpowiednich ćwiczeń i zabaw dostosowanych do umiejętności dziecka,
ma za zadanie:

• rozwijać sprawność ruchową kończyn górnych oraz sprawność manipulacyjną dłoni,
  • usprawniać umiejętność i jakość chwytu, koordynację obustronną dłoni,
  • oraz, a może przede wszystkim, doskonalić czynności samoobsługowe.

W dalszych etapach pracy obejmuje on również przygotowanie do nauki pisania.

Szkolenie obejmuje 8 godzin dydaktycznych realizowanych przez Internet w indywidualnym tempie i w dogodnym dla Kursanta czasie. Podstawą zaliczenia jest test online sprawdzający wiedzę z zakresu zagadnień poruszanych w ramach szkolenia. Aby zaliczyć egzamin, należy odpowiedzieć prawidłowo na 70% pytań testowych. Każdy uczestnik ma do dyspozycji trzy podejścia do testu.

Po zaliczeniu egzaminu testowego, dostępne jest zaświadczenie o ukończeniu Kursu, do wydrukowania w formacie PDF.
Więcej szczegółów oraz zapisy tutaj